Zwiastun Yip Mana 0

Zobaczcie widowiskowy zwiastun biografi legendarnego mistrza Wing Chun i pierwszego nauczyciela Bruce’a Lee!

Pojawił się pełny zwiastun nowego filmu Wilsona Yipa o legendarnym Yip Manie pod tytułem Yip Man. Był on jednym z największych mistrzów stylu Wing Chun, nauczał wielu, lącznie z samym Brucem Lee. Chociaż niektóre doniesienia mówią, że był krótko jego nauczycielem, ponieważ potem przejął te obowiązki jeden z jego uczniów.

Yip ManYip Man

Za choreografie odpowiada Sammo Hung i widać, że będzie to uczta dla oczu spragnionych świetnych walk na ekranie. Patrząc po tych paru scenach, Donnie Yen gra Yip Mana, jak należało się po nim spodziewać. Sammo Hung w wywiadzie wypowiadał się w superlatywach o Yenie i jego przygotowaniu do roli. Yen spędził rok na trenowaniu samego Wing Chun. Podczas kręcenia miał wiele pomysłów, a wykonanie wszystkich zamierzeń Hunga wykonawywał śpiewająco. Zresztą widać niektóre niesamowite efekty w zwiastunie. Sammo dodał także, że nie widzi nic złego w efektach specjalnych, ale mają być tylko dodatkiem do sztuk walki. W samym filmie ma być ich z 1%, reszta to czyste umiejętności i choreografia.

Będzie to pierwszy film o mistrzu. Oddania Yipa Wing Chun jest klasycznym przykładem miłości i szacunku wobec Wushu oraz wolności i ducha, jakie sobą to reprezentuje. Yip Man to nie tylko człowiek, to koncept, duch, sposób myślenia.

Mówi się, że będzie to nowa jakość w filmach walki rodem z Hong Kongu.

Jest to już czwarta współpraca Donnie Yena i Wilsona Yipa, po Sha Po Lang, Dragon Tiger Gate i Flash Point. Sammo Hung, który grał główny czarny charakter w Sha Po Lang także będzie pracować przy tym filmie jako choreograf walk.

Film będzie produkowany przez Mandarin Films i Shanghai Film Group Corp. Jest na podstawie życia zmarłego mistrza sztuk walk, Yip Mana. Historia będzie umiejsowiona w okresie od 1930 do 1950 roku. Yip Man jest najbardziej znany z tego, że był nauczycielem Bruce’a Lee’a, a także mistrzem stylu Wing Chun.

Pomysł stworzenia filmu o Yip Manie powstał jakąś dekadę temu. Wtedy Wong Kar-Wai, Jeff Lau i Corey Yuen próbowali nakręcić opowieść o nim. Donnie Yen miał zagrać Yip Mana, a Stephen Chow Bruce’a Lee. Projekt nie doszedł do skutku z niewiadomych przyczyn. Potem Wong Kar-Wai wiele razy mówił, że zrobiłby biografię, a Leung Chiu-Wai zagrałby główną rolę.

Parę dni temu ujawniono, że reżyser chce powrócić do tego projektu na lato razem z Leung Chiu-Waiem. Eksperci twierdzą, że wówczas skupi się bardziej na walorach artystycznych w odróżnieniu od Yipa, który skupi się na rozrywkowych.

W filmie wystąpią także Simon Yam, Fan Siu-Wong, Lam Ka-Tung, Xing Yu, Wong You-Nam, Chen Zhihui, Xiong Dailin i Hiroyuki Ikeuchi. Historia została już zaakceptowana przez dwóch synów Yip Mana, którzy obaj są grubo po 80-tce.

Premiera filmu w kinach w Hong Kongu i Chinach 19 grudnia 2008 roku.

Zapraszam do oglądania. Pozycja dla fanów kina kopanego obowiązkowa:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Adam_Siennica

No myślę, że inny :) to ma być niby coś więcej niż same walki i rozrywka :)

mehow

Zapowiada sie fajnie, ale Ong-Bak 2 chyba bedzie lepszy :-)

Proszę czekać…