"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Filmowe prezenty na święta 0

Już 6 grudnia Mikołajki a co za tym idzie czas obdarowywania niewielkimi prezentami świątecznymi. Właśnie przed tym okresem firma Epelpol przygotowała idealne prezenty świąteczne.

Każdy kinomaniak przed świętami zastanawia się, jaki prezent mógłby dostać, ewentualnie, jaki prezent byłby najlepszy dla osoby lubiącej dobre kino. Właśnie w tym okresie pojawiają się ciekawe propozycje na DVD, które warto posiadać w swojej kolekcji. Firma Epelpol przygotowała ciekawe propozycje prezentów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

1. SERIA WYDAWNICZA KLASYKA KINA RADZIECKIEGO

Unikatowa seria filmowej klasyki z Kraju Rad, w ramach której znalazło się 11 tytułów będących najbardziej znaczącymi osiągnięciami wielonarodowego kina ZSRR.
Szczególnie polecamy ostatnio wydane, listopadowe premiery z tej serii oraz komplet – pełny BOX FILMOWY z 11 wydanymi dotychczas filmami Klasyki Radzieckiej.

+ Moskwa nie wierzy łzom (Moskva Slezam ne verit)

Reżyseria: Vladimir Menshov
Obsada: Vera Alentova, Natalia Wawiłowa, Yuri Vasilyev, Raisa Riazanowa, Boris Smorchkov, Zoja Fiodorowa;
Produkcja: ZSRR, 1979
Gatunek: romans, dramat obyczajowy
Czas trwania: 150 min

Nagrody: Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar’1981

Dlaczego to dobry prezent?

Tytuł, który zasługuje na poczesne miejsce w filmotece każdego wielbiciela kina. Jest ponadczasowym, nagrodzonym Oskarem dziełem o życiu zwykłych mieszkańców stolicy ZSRR, widzianym przez pryzmat losów trzech młodych kobiet. Film zdobywając w 1981 roku Oscara dla najlepszej produkcji nieanglojęzycznej, w pokonanym polu pozostawił dzieła takich mistrzów jak Truffaut i Kurosawa.

OPIS FILMU: Film opowiada 18 lat z życia trzech bohaterek, które z młodych, idealistycznych dziewczyny, mieszkanek hotelu robotniczego, stają się dojrzałymi kobietami ze sporym bagażem życiowych doświadczeń. Katia z konieczności rozpoczęła pracę w fabryce, po tym jak nie dostała się na studia. Antonina, marząca o spokojnym życiu, wychodzi za mąż za kolegę z pracy, skromnego i sympatycznego Nikołaja. Ludmiła ambitna i obdarzona dużą wyobraźnią chce urządzić się w życiu, zrobić karierę i choć jedynie sortuje chleby w piekarni dziewczyna, poluje na bogatego męża podając się za studentkę. Autorzy z serdeczną życzliwością, ale i nutką rozbawienia ukazują ich losy, codzienne radości i smutki, nadzieje i rozczarowania. Olbrzymim atutem filmu jest obraz Moskwy, zarówno lat 50. jak i 70., z jej modą, obyczajami, charakterystycznym rytmem życia i atmosferą. W oczach prowincjuszek Moskwa symbolizuje nowe, lepsze życie, możliwość społecznego awansu, szansę na korzystne małżeństwo. Ich losy potoczą się odmiennie, bo też każda z nich inaczej rozumie szczęście i życiowy sukces i każda innym sposobem będzie próbowała to osiągnąć. Jedno co pozostaje niezmienne, to tylko ich przyjaźń.

+ Ojciec żołnierza (Otets Soldata)

Reżyseria: Rezo Chkheidze
Obsada: Sergo Zaqariadze, Viktor Uralsky, Inna Vykhodtseva, Vyacheslav Zharikov, Valentin Kulik, Ivan Kosykh, Vladimir Kolokoltsev, Gizhuri Kobakhidze, Vladimir Privaltsev, Qetevan Bochorishvili
Produkcja: ZSRR 1964
Gatunek: wojenny, dramat,
Czas trwania: 83 minuty

Nagrody: Moscow International Film Festival 1965 – nagroda dla najlepszego Aktora – Sergo Zaqariadze

Dlaczego to dobry prezent?

Bo to nie tylko znakomite dzieło pokazujące ponadnarodowy charakter kinematografii ZSRR, ale także film, który wytyczał nowe kierunki kina Kraju Rad. Wyreżyserowany i zagrany przez Gruzinów, opowiada o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej oczami jednostki, nie mas, stając się tym samym obrazem nowatorskim. Obowiązkowa pozycja w filmotece znawcy kina

OPIS FILMU: Bardzo nastrojowy obraz. Film poniekąd demaskujący wychwalane w propagandowych materiałach piękno walki za ojczyznę. ?Ojciec żołnierza? to film należący już do nowego nurtu w kinie rosyjskim, prezentuje bowiem nie zbiorowość, lecz jednostkę, z jej wszystkimi uczuciami i rozterkami. Akcja toczy się w czasie II wojny światowej. Główny bohater to stary, zmęczony życiem mężczyzna. Jego syn jest gdzieś na froncie zachodnim. Niespodziewanie nadchodzi wiadomość o tym, że chłopak został ciężko ranny. Ojciec żołnierza wyrusza więc w najdalszą podróż swojego życia – do Berlina, żeby zobaczyć i pielęgnować w szpitalu ukochanego syna. Niestety, gdy wreszcie dociera na miejsce, syn kona w jego ramionach. Podróż starca do Berlina okazuje się alegorią ludzkiej wędrówki przez życie.

+ Iwan Groźny (Ivan Groznyy I)

Reżyseria: Sergiej M. Eisenstein
Obsada: Serafima Birman, Lyudmila Tselikovskaya, Pavel Kadochnikov, Mikhail Kuznetsov, Mikhail Zharov, Nikolai Cherkasov, Andrei Abrikosov, Maksim Mikhajlov
Produkcja: ZSRR 1944
Gatunek: biograficzny, dramat historyczny
Czas trwania: 99 minut

Nagrody: Locarno International Film Festival 1946 – najlepsze zdjęcia – Andrei Moskvin, Eduard Tisse

Dlaczego to dobry prezent?

Z trzech przyczyn: osoby reżysera, postaci bohatera i postaci antybohatera, który cenił ten film bardzo wysoko. Po pierwsze to dzieło samego Seirgieja Eisensteina – autora „pancernika Potiomkina”, reżysera którego filmu musza trafić do filmoteki każdego kinomana. Po drugie to mistrzowsko sfilmowana historia życia Iwana Groźnego, pierwszego władcy Wszechrusi, który koronował się na cara, postaci od której zaczyna się historia Mocarstwowej Rosji. Po trzecie to film który szczególnie wysoko cenił Stalin. Tenże Stalin przyłożył się jednocześnie do zamknięcia na wiele lat w kazamatach archiwów filmowych drugiej części tego filmu. Kolejna pozycja obowiązkowa.

OPIS FILMU: Akcja rozpoczyna się około 1547 roku, kiedy to 17-letni Iwan wstąpił na słynny tron koronacyjny, wykonany z kości słoniowej. Przedstawione są kolejne miłostki porywczego cara, dworskie spiski i intrygi, mające na celu obalenie władcy. W tych kręgach nie można ufać nikomu, nawet najbliżsi przyjaciele mają skrywane własne interesy oraz plany, które osoba Iwana może pokrzyżować. To fascynujący obraz filmowy, przedstawiający wiele twarzy tej samej osoby, ukazujący Iwana – jako człowieka i jako władcę. Stopniowo postępujące zmiany, niekontrolowana porywczość i zawzięta mściwość – oto cechy, które pozwoliły Iwanowi utrzymać się na tronie aż do w 1584 roku. To również cechy, które zapewniły mu przydomek „Groźny”.

Film ilustruje znakomita muzyka Siergieja Prokofiewa.

Z filmem wiąże się niezwykła historia – miał być wielką apologią Stalina i dlatego mimo wojny, wydano ogromne pieniądze na jego realizacje. Eisenstein zaplanował obraz jako wielki trzyczęściowy fresk. Zdołał zrealizować dwie części. Pierwsza została odczytana jako trafna apologia Stalina i jego imperialnych dążeń, co zaowocowało przyznaniem jej szczególnego wyróżnienia – Nagrody Stalinowskiej. W drugiej dopatrzono się niebezpiecznej krytyki w portretowaniu cara i bezwzględnych wykonawców jego woli. Dzieło potępiono, a wobec twórcy zastosowano zakaz pracy za kamerą. Dopiero w 1958 r. (10 lat po śmierci artysty), w następstwie przemian politycznych i potępienia kultu Stalina, drugą część filmu – „Spisek bojarów” – wprowadzono na ekrany.

+ Pakiet Filmowy: KLASYKA KINA RADZIECKIEGO

Dlaczego to dobry prezent?

Pakiet obejmie 11 dotychczas wydanych przez Epelpol filmów klasyki kina ZSRR. Absolutny przebój gwiazdkowy.

Filmy, które znalazły się w pakiecie:

2. PROSTO Z BOLLYWOOD

Filmów z hinduskiej fabryki snów nie trzeba reklamować już polskiemu widzowi. Epelpol przygotował na Święta kilka premier DVD. Znajdziecie tu filmy z udziałem największej gwiazdy tamtejszego kina – Shahrukha Khana oraz ciepłe opowieści o życiu i miłości w jakich specjalizuje się Bollwyood.

+ Swades – Mój kraj

Reżyseria: Ashutosh Gowariker
Obsada: Shahrukh Khan, Gayatri Joshi, Makrand Deshpande, Farrukh Jaffar
Produkcja: Indie 2004
Gatunek: dramat
Czas trwania: 210 min

Nagrody: Filmfare Awards 2005 – Nagroda Aktorska [Shahrukh Khan], Najlepsza Ścieżka Dźwiękowa [A.R. Rahman]; National Film Awards, India 2005 – Silver Lotus Award za najlepszą piosenkę; Screen Weekly Awards 2005 – Special Jury Award – dla Ashutosh?a Gowarikera za reżyserię, za debiut aktorskii dla Gayatri Joshi?ego; Zee Cine Awards 2005 – Najlepszy tekst piosenki dla Javeda Akhtara, Nagroda Za Najlepszy Dźwięk dla Hitendra Ghosha, Critics Choice Award za reżyserię dla Ashutosha Gowarikera, Nagroda za Najlepszy Scenariusz, Nagroda za Najlepszy Debiut dla Gayatri Joshi?ego.

Dlaczego to dobry prezent?

Zarazem klasyczne, ale i nietypowe kino z Bollwyood. Klasyczne, bo gra w nim słynny Hipegwiazdor – Shahkurh Khan. Nietypowe, bo tym razem nie tańczy za najbardziej zaskakujących momentach, tylko jest… specjalistą z amerykańskiej NASA. Hasło filmu „Miłość do Ojczyzny dużo kosztuje” mówi samo za siebie.

OPIS FILMU: Mohan Bhargava (Shahrukh Khan) – naukowiec z NASA wyjeżdża do rodzinnych Indii, aby odnaleźć swoja ukochaną nianię i nakłonić ją do wyjazdu do USA. Tam jednak przyzwyczajony do zachodniego luksusu Mohan po raz pierwszy od dawna czuje jakby był w domu. Z czasem pragnie ułatwić życie ludzi ze swej wioski. Czy mu się to uda? Jaki wpływ na niego będzie miała nauczycielka z lokalnej szkoły?

Film stawia w mocnym kontraście reprezentowany przez inżyniera bogaty, rozwinięty świat wielkich technologii z jego rodzinnymi Indiami, które stoją dopiero na początku drogi do wielkie rozwoju. To także symboliczna podróż młodego technokraty do miejsca, znakomicie reprezentującego metafizyczne rozumienie pojęcia „domu rodzinnego”.

Mój kraj nagradzany był, m.in. za reżyserię i ścieżkę dźwiękową, stworzoną przez jednego z najbardziej znanych indyjskich kompozytorów, genialnego A.R. Rahmana.

+ Naprzód Indie (Chak De! India)

Reżyser: Shimit Amin
Obsada: Shahrukh Khan, Vidya Malvade, Shilpa Shukla, Anaitha Nair, Shubhi Mehta, Chitrashi Rawat
Produkcja: Indie 2007

Nagrody: Nagroda Filmfare 2008 dla Shahrukha Khana jako najlepszego aktora w roli pierwszoplanowej oraz dla Roba Millera za reżyserię scen akcji. Film zdobył także Nagrodę indyjskich krytyków za najlepszy film 2008.

Dlaczego to dobry prezent?

Opowieść zainspirowana autentycznym wydarzeniem. Po przegranym meczu z Pakistanem, pochodzący z Indii muzułmanin Mir Ranjan Negi został oskarżony o zdradę i sprzedanie rozgrywki. Shahrukh gra tu rolę pakistańskiego zawodnika – trenera, i co ciekawe po raz pierwszy wciela się w postać muzułmanina. Mało kto wie, że Khan prywatnie jest właśnie muzułmaninem, a nie wyznawcą hinduizmu jak sądzi wielu widzów.

OPIS FILMU: Bohater filmu to były zawodnik, na skutek kompromitującej afery odsunięty od czynnego uprawiania sportu. Walczy on o odzyskanie utraconego dobrego imienia, podejmując pracę jako trener żeńskiej drużyny hokeja. Stara się doprowadzić swoje dziewczyny do sukcesu na mistrzostwach świata. Ta historia to pretekst do przedstawienia targających ludźmi namiętności. To opowieść o tym,, jak znieść poniżenie i niezasłużoną krzywdę, jak pokonać własną chorobliwą ambicję, jak stanąć za sukcesem innych i pozostać w cieniu, jak radzić sobie z przegraną i – przede wszystkim – jak walczyć o zwycięstwo.

+ Podróż Kobiety (Laaga Chunari Mein Daag)

Reżyseria: Pradeep Sarkar
Obsada: Abhishek Bachchan, Rani Mukherjee, Konkona Sen Sharma, Jaya Bhaduri. Kunal Kapoor, Anupam Kher
Produkcja: Indie 2007

Dlaczego to dobry prezent?

Historia o miłości, samotności, obłudzie i zakłamaniu, która otacza wszystkich i wypacza nawet najczystsze uczucia. Pozbawia złudzeń, ale też pozbawia marzeń. Na szczęście film udowadnia, że prawdziwa miłość i przyjaźń przetrwają to wszystko. Świetny na świąteczne popołudnie w rodzinnym gronie.

OPIS FILMU: Bohaterkami są siostry – Badki i Chutki. Wraz z rodzicami wiodą spokojne i uporządkowane życie. Mieszkają na brzegu rzeki Ganga w Banaras. Są biedni, lecz uczciwi i szczęśliwi w swoim prostym życiu. Starsza z sióstr, Badki, czuje się odpowiedzialna za całą rodzinę i swoją młodszą siostrę. Dba zatem o edukację Chutki, a gdy już nie ma innej możliwości wspomożenia rodziny, decyduje się na wyjazd do Mumbaju, by tam znaleźć pracę.

Plakat do filmu Moskwa nie wierzy łzy 1979Plakat do filmu Moskwa nie wierzy łzy 1979 Plakat do filmu Ojciec Żołnierza 1964Plakat do filmu Ojciec Żołnierza 1964 Plakat do filmu Iwan Groźny 1944Plakat do filmu Iwan Groźny 1944 Plakat do filmu Swades - Mój kraj 2004Plakat do filmu Swades - Mój kraj 2004 Plakat do filmu Naprzód Indie 2007Plakat do filmu Naprzód Indie 2007 Plakat do filmu Podróż kobiety 2007Plakat do filmu Podróż kobiety 2007

+ Jhoom Barabar Jhoom

Reżyser: Shaad Ali
Obsada: Abhishek Bachchan, Amitabh Bachchan, Preity Zinta, Lara Dutta
Produkcja: Indie 2007
Czas trwania: 132 minuty

Dlaczego to dobry prezent?

Kolejny klasyk bollwyoodzki, świetny do wspólnego oglądania w czasie świąteczne sjesty.

OPIS FILMU: Na dworcu kolejowym w Londynie na opóźniony pociąg z Birmingham czekają Rikki i Alvira. Rikki urodził się w Bhatinda i od jakiegoś czasu mieszka w Londynie. Alvira jest Pakistanką, ale czuje się Brytyjką. Oboje siedzą przy wspólnym stoliku w zatłoczonej kawiarni, czekając na swoich partnerów. Dla zabicia czasu, zaczynają rozmowę. Opowiadając o swoich związkach, zaczynają wzajemnie się poznawać i powoli zakochiwać się w sobie.

3. DLA DZIECI

+ Pakiet 5 filmów Hermie i przyjaciele

Produkcja: USA/2006
Czas trwania: 5 x ok. 30 min
Gatunek: animacja 3D

Dlaczego to dobry prezent?

Bajka nakręcona na podstawie opowiadania Maxa Lucado. Jedna z najpopularniejszych obecnie bajek dla dzieci. Wysokobudżetowa produkcja w wersji 3D. Przygody gąsieniczki Hermie i jej przyjaciół ze świata przyrody w stylu „Pszczółki Mai” przypadną Du gustu każdemu dziecku.

OPIS FILMU: Odcinek świąteczny – Gąsieniczka Hermie wraz z przyjaciółmi robaczkami czekają na świąteczny keks, ale tymczasem wstrętne karaluchy porwały ciasto i nie chcą się nim podzielić. Bajka uczy tego, co najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia – miłości i dzielenia się.

Plakat do filmu Jhoom Barabar Jhoom 2007Plakat do filmu Jhoom Barabar Jhoom 2007 Plakat do Hermie i przyjacielePlakat do Hermie i przyjaciele

4. RARYTASY

+ Męska gra (Poor Boy's Game)

Reżyseria: Cl?ment Virgo
Obsada: Danny Glover, Rossif Sutherland, Greg Bryk
Produkcja: Kanada/2006
Czas trwania: 104 min
Gatunek: dramat

Nagrody: Genie Awards 2008 – nominacje w kategoriach: najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy montaż i najlepsza piosenka filmowa; Nagroda Związku Krytyków Filmowych Vancouver 2008 dla Greg?a Bryk?a za najlepsza rolę drugoplanową.

Dlaczego to dobry prezent?

Film nazwany przez krytyka prestiżowego VARIETY „wciągającym i inteligentnym dramatem”. Dobra rola hollywoodzkiego gwiazdora Danny’ego Glovera oraz znakomita kreacja drugoplanowa Grega Bryk?a [znanego też z Piła V]. Przykład niezależnego kina rodem z Kanady, w którym grają gwiazdy z pierwszej amerykańskiej ligi.

OPIS FILMU: Po wyjściu z więzienia, gdzie trafił za brutalne pobicie i uszkodzenie mózgu czarnego chłopaka, utalentowany bokser Donnie (Rossif Sutherland – syn Donalda i przyrodni brat Kieffera Sutherlanda), zaczyna być trenowany przez ojca swojej ofiary, George’a (Danny Glover) i przygotowywany do ostatecznej walki z żądnym zemsty przeciwnikiem Ossie (Flex Alexander).

Film stara się pokazać świat Halifaxu podzielony rasowo. Donnie po wyjściu z więzienia, chce zapomnieć o przeszłości, za którą ciężko zapłacił i postanawia zacząć nowe życie. Jednak do wydarzeń sprzed lat wciąż powracają ludzie z jego najbliższego otoczenia, zmienny brat Keith (Greg Bryk) jak i przyjaciel z dzieciństwa ofiary.

+ Kobieta z Deauville (Trivial)

Reżyseria: Sophie Marceau
Obsada: Sophie Marceau, Christopher Lambert, Nicolas Brian?on, Simon Abkarian
Produkcja: Francja, 2007
Czas trwania: 103 min

Dlaczego to dobry prezent?

Rzadko zdarza się oglądać filmy reżyserowane przez piękne aktorki. Ten obraz wyreżyserowany został przez słynną francuską aktorkę Sophie Marceau znaną z licznych, ważnych kreacji filmowych. Marceau gra i reżyseruje nie tylko siebie, ale też słynnego ?Nieśmiertelnego?Christophera Lamberta. Dobry, trzymający w napięciu film z mroczną zagadką do rozwiązania.

OPIS FILMU: Zbliżający się do emerytury detektyw Jacques Renard ma kłopoty zdrowotne, które kończą się pobytem w szpitalu psychiatrycznym. Kiedy wraca do pracy w policji, zostaje mu przydzielona pozornie mało znacząca sprawa. Pewnego dnia spotyka tajemniczą kobietę, która prosi go o pomoc, zostawiając mu enigmatyczną wskazówkę: pokój 217, Hotel Riviera. Kiedy znika właściciel pałacu Deauville, detektyw zastanawia się, czy jest to porwanie, morderstwo czy samobójstwo i rozpoczyna śledztwo. Odkrywa, że sieć rodzinnych sekretów łączy się z piękną zmarłą aktorką, która wygląda dokładnie jak kobieta, którą spotkał.

5.DLA FANÓW KOMIKSU

Dlaczego to dobry prezent?

Hellboy jest jednym z najpopularniejszych w historii komiksów publikowanych przez wydawnictwo Dark Horse. Ich autorem jest autorstwa Mike Mignola. HELLBOY opowiada o przygodach sprowadzonego przez nazistów na ziemię demona – członka specjalnego biura zajmującego się zjawiskami paranormalnymi i walczącego z ciemnymi mocami. Z kin znamy najnowsze ekranizacje tego komiksu, warto wrócić do korzeni i obejrzeć wersje animowane. Fan komiksu powinien mieć te filmy w swoim zbiorze.

+ Hellboy Animated: Miecz burz

Reżyseria: Tad Stones, Phil Einstein
Produkcja: USA 2006
Gatunek: animacja, fantasy, akcja
Czas trwania: 75 min.

OPIS FILMU: Pierwsza część animowanej serii. Hellboy jest jednym z najpopularniejszych komiksów publikowanych przez wydawnictwo Dark Horse.

Profesor uniwersytecki po przeczytaniu przeklętego zwoju zostaje opętany przez bliźniacze demony grzmotu i pioruna. Pragną one uwolnić swych braci – smoki. By im przeszkodzić, Hellboy udaje się do Japonii, by odnaleźć legendarny Miecz Burz, bo tylko z jego pomocą można pokonać demony. Hellboy’owi w jego misji pomogą badacz folkloru i medium.

+ Hellboy Animated: Krew i żelazo

Reżyseria: Victor Cook, Tad Stones
Produkcja: USA 2007
Gatunek: animacja, fantasy, akcja
Czas trwania: 75 min.

OPIS FILMU: Druga, po Hellboy Animated: Sword of Storms część filmu, która oparta jest na podstawie krótkiej historii z albumu Spętana trumna i inne opowieści pt. Wilki ze Świętego Augusta. Tym razem Hellboy przybywa do francuskiego miasteczka Griarat, aby dowiedzieć się kto lub co zabiło w ciągu jednej nocy 167 mieszkańców miasteczka…

Raraytas dla fanów klayscznego kina akcji z Hong Kongu, tym razem podanego w wojennym sosie. Hongkońska wersja filmu „parszywa dwunastka” przeniesiona realia zimnej wojny do Wietnamu zaraz po wojnie z USA.

6. SUPERBONUS

+ Kondory wschodu (Dung Fong Tuk Ying / Eastern Condors)

Reżyseria: Sammo Hung Kam-Bo
Obsada: Biao Yuen, Sammo Hung Kam-Bo, Joyce Godenzi
Produkcja: Hongkong/1986
Czas trwania: ok. 100 min
Gatunek: sensacyjny/sztuki walki/akcja

Nagrody: Hong Kong Film Awards 1988 – nominacje za najlepszą choreografię scen akcji, dla Joyce Godenzi za najlepszą drugoplanową rolę żeńską oraz dla Chi Chun Ha za najlepszy debiut aktorski.

Dlaczego to dobry prezent?

Filmu uznawany za jeden z najlepszych hongkońskich filmów wojennych w historii [„Najlepszy chiński film wojenny” Neil Messenger . DVDcult.com], zwany też azjatycką wersją ?Parszywej dwunastki?. Zrealizowany przez legendarnego reżysera scen walki Sammo Hunga. To może nietypowa propozycja na upominek, ale gdy ktoś lubi hongkońskie walki, w których zawsze jeden „dobry” pokonuje 130-tu „złych” , powinien mieć tę płytę. Tym bardziej, że to faktycznie film uznawany przez wielu fanów gatunku za „kultowy”.

OPIS FILMU: Amerykańskie wojska, wracając do kraju po wojnie w Wietnamie, zostawiają przez nieuwagę skład broni, w tym rakiet dalekiego zasięgu, które mogą stanowić niebezpieczeństwo, jeśli trafią w ręce Vietcongu. Podjęta zostaje decyzja o wysłaniu na miejsce grupy, która zniszczy broń. Do tej misji zostaje wyznaczonych 12 azjatyckich więźniów, którzy w zamian za przeprowadzenie akcji, zyskają wolność. Grupa skazańców po krótkim przeszkoleniu rusza w głąb pełnej niebezpieczeństw dżungli.

Plakat do filmu Męska Gra 2006Plakat do filmu Męska Gra 2006 Plakat do filmu Kobieta z Deauville 2007Plakat do filmu Kobieta z Deauville 2007 Plakat do Hellboy AnimatedPlakat do Hellboy Animated Plakat do filmu Kondory wschodu 1986Plakat do filmu Kondory wschodu 1986

(Za Epelpol)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

A ja się bym ucieszył z radzieckiego filmu. W końcu jakby nie patrzeć prezenty nie muszą być łatwe, lekkie i przyjemne. Poza tym amerykańskie kino każdy zna. A rosyjskiego czy radzieckiego niezbyt wielu.

Najczęściej obdarowujemy osoby nam znane – więc wiemy jaki prezent będzie im się podobał :)

Ja uważam, że prezent w formie filmu radzieckiego jest o bardziej wartościowym niźli produkcja amerykańska, tudzież polska. Rosyjskie kino (dawniej ZSRR) ma w swoim dorobku wiele ciekawych, wnoszących morał, psychologicznych filmów. Ale młodsze pokolenie kinomanów, przesiąknięte amerykańską popkulturą, nie zrozumie tego przesłania, dlatego uważa je za nic nie warte.

Anonimowy Agnieszka_Chmielewska_Mulka

Amerykanie maja równiez wiele ciekawszych filmów, wnoszacych morał, psychologicznych filmów, i na pewno sa łatwiejsze dla wiekszości (czytaj:bardziej nadajace sie na prezent) w odbiorze niz kino radzieckie.

Anonimowy

Michale nigdy, pod żadnym pozorem nie waż sie mi kupowac prezentów.
Ja piernicze radzieckie kino, współczuje obdarowanym .

Proszę czekać…