Say hello to my little friend ;>

Zwiastun: Tajemnica Rajskiego Wzgórza 0

Mamy dla Was polski zwiastun bajki pt. Tajemnica Rajskiego Wzgórza, w reżyserii twórcy Mostu do Terabithii, Gabora Csupo.

Tajemnica Rajskiego Wzgórza

Trzynastoletnia Maria Merryweather (Dakota Blue Richards), zgodnie z wolą jej zmarłego ojca, jedzie do swojego wuja, Sir Beniamina (Ioan Gruffud) do Księżycowego Dworu. W podroży towarzyszy jej guwernantka, Panna Heliotrop (Juliet Stevenson) i odziedziczona w testamencie, fascynująca stara księga „Kronika Księżycowego Dworu”. Kiedy dziewczynka dociera do nowego domu, odkrywa, że jest to opisany w księdze Księżycowy Dwór. Kolejne karty „Kroniki” pomagają jej odkryć ciemną przeszłość majątku i historię rodzinnej klątwy, sięgającą feralnego ślubu sprzed blisko pięciuset laty.

Maria za wszelką cenę chce poznać wszystkie tajemnice rodu Merryweatherów i De Noirów, na którego czele stoi Czarny William (Tim Curry) i jego syn Robin (Augustus Prew). Wkrótce odkryje, że jest kolejną w rodzinie Księżycową Królewną, przed która stoi ważne zdanie. Z pomocą nowych przyjaciół, Marmaduka (Andy Linden), Digweeda (Michael Webber), Księżycowej Królewny (Natascha McElhoe), olbrzymiego psa Wrolfa i białego rumaka, Maria decyduje się stawić czoło wyzwaniu i przed najbliższą pełnią księżyca zdjąć klątwę, by uratować Dolinę Moonacre od zagłady.

Elizabeth Goudge napisała swoją książkę w 1946 roku. Rok po jej opublikowaniu otrzymała za nią angielską nagrodę literacką Carnegie Medal.

Od tego czasu The Little White Horse została przetłumaczona na szesnaście języków. Tylko po angielsku wydawana jest corocznie w ponad trzydziestu tysiącach egzemplarzy. W zestawieniach książkowych bestsellerów dla dzieci w wieku 8-12 lat, publikowanych w dzienniku The Independent, od lat znajduje się w czołówce.

Według producent Meredith Garlick, Elizabeth Goudge w tak plastyczny sposób przedstawiła świat Doliny Moonacre, że nie odważyła się tego zepsuć w scenariuszu.

Od dziecka byłam fanką powieści. Na myśl, że ktoś mógłby zrobić film, odbiegający chociaż na jotę od opisanego w książce świata, wpadłabym w furię!”, śmieje się. „Dlatego, kiedy okazało się, że nie ma wystarczających ilości geranium i ekipa życzliwie zaproponowała inne kwiaty, razem z Moniką (Penders) wstrzymałyśmy prace!

Tajemnica Rajskiego WzgórzaTajemnica Rajskiego Wzgórza

Potwierdza Penders:

Podczas prac nad scenariuszem oczywiście zdarzały się pewne odstępstwa od oryginału, które miały ułatwić nam późniejszą pracę na planie, ale nigdy nie dotyczyły istotnej treści oraz strony wizualnej. Upierałyśmy się, żeby koniecznie umieścić w filmie białego rumaka wyłaniającego się z morza, sypialnię Marii w wysokiej wieży oraz kuchnię Marmaduke’a pełną kulinarnych rozkoszy.

Już 20 marca na Polskie ekrany film wprowadzi Vision Film Distribution.

Źrodło: Vision Film Distribution

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…