Bioshock zagrożone

Screen z gry BioShock

Szykują się bardzo złe wiadomości dla reżysera Gore'a Verbinskiego (Piraci z Karaibów). Studio Universal wstrzymało realizację jego najnowszego projektu pt. BioShock. Jako powód podano zbyt duże koszty produkcji, które według planów mają wynieść blisko 160 mln $. Sytuacja ta przypomina wszystkim inny projekt filmowy pt. Halo, który chciał nakręcić Peter Jackson a który ostatecznie nie powstał.

Studio Universal twierdzi jednak, iż nie można porównywać obu projektów. Uważa przy tym, iż przypomina ona sytuację z Robin Hoodem Ridleya Scotta, który musiał tak zmienić scenariusz aby budżet nie przekroczył 130 mln $. Mówi się, iż to samo będzie czekało BioShock. Na razie Verbinski i jego zespół analizują czy przeniesienie produkcji zagranicę spowoduje zmniejszenie kosztów oraz czy uda się ograniczyć wydatki bez ingerencji w scenariusz Johna Logana.

BioShock to gra komputerowa firmy 2K Boston/2K Australia, wcześniej znana jako Irrational Games, zaprojektowaną przez Kena Levine’a. W będącej alternatywną wersją historii lat '60 XX wieku gracz wciela się w rozbitka katastrofy lotniczej, Jack'a, który zmuszony jest przemierzać antyutopijne miasto Rapture walcząc na swojej drodze ze zmutowanymi istotami, które je zamieszkują. Gra zawiera elementy RPG i survival horroru.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux