Setny film Jackie Chana

Jackie Chan w filmie The Forbidden Kingdom (2008)

Podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w zeszłym tygodniu Jackie Chan ogłosił, iż jego setnym filmem w karierze będzie projekt zatytułowany Chinese Zodiac. Budżet tej produkcji ma wynosić blisko 37 mln $ (250 mln Yuanów), tym samym stanie się jedną z najdroższych projektów Chińskiej kinematografii. Za całość odpowiadać będzie studio Emperor Motion Pictures.

Fabuła filmu to historia pewnego niezwykle utalentowanego poszukiwacza skarbu, który przemierzy świat w celu odnalezienia cennego artefaktu. Mówi się, iż cała opowieść w filmie ma przybliżyć widzom najważniejsze wydarzenia historyczne Chin.
Aktor wcieli się w głównego bohatera.

Zdjęcia planowane są na koniec tego roku. Cała ekipa filmować będzie między innymi we Francji, Wenecji, Wiedniu, HongKongu, Pekinie czy Kazachstanie.

Jackie Chan urodził się 7 kwietnia 1954 roku. W kinie zadebiutował występem w Big and Little Wong Tin Bar w roku 1962. Od tego czasu pojawił się w takich produkcjach jak Wejście smoka, Ręka śmierci czy Pijany mistrz. Sławę i sympatię widzów przyniosła mu rola Inspektora Lee w filmie Godziny Szczytu. W tym roku aktor wystąpi również w produkcji pt. Kung Fu Kid.


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux