Przyjdź do mnie, a zjem twoje pyszne ciało 0

Przyjdź do mnie, a zjem twoje pyszne ciało na to ogłoszenie umieszczone w internecie odpowiedział 41-letni inżynier z Berlina – Bernard Brandes.

W marcu 2001 roku spotkał się on w amatorskim studio Armin Meiwersa, gdzie został poćwiartkowany, a następnie zjedzony.

Bernard był świadomy co się z nim stanie, także pisemnie i ustnie zezwolił na zjedzenie swojego ciała. Sam scenariusz śmierci został bardzo szczegółowo opisany. Oprawca od dwóch lat przebywa w więzieniu, jego czyn został zakwalifikowany jako umyślne zabójstwo. Sędziowie uznali, że zabicie i zjedzenie zwłok było częścią porozumienia między sprawcą zbrodni a ofiarą.

Na podstawie tych wydarzeń postał projekt wyprodukowany przez amerykańską firmę Atlantic Streamline. Premiera filmu w reżyserii Martina Weisza z Thomasem Kretschmannem w roli głównej, planowana była w Niemczech na 9 marca bieżącego roku.

Sąd w Kassel zabronił jednak jego wyświetlenia uważając, że obraz ukazuje Meiwesa jako bestialskiego mordercę i narusza jego dobra osobiste.

Orzekł, że morderca ma prawo do artystycznej wolności i nie powinien stać się przedmiotem horroru, zwłaszcza, że od samego początku Meiwers protestował przeciwko wykorzystania

jego dzieła w filmie. Sam zaś zapowiedział, że spisze w więzieniu swoje wspomnienia.

RohtenburgRohtenburg

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Proszę czekać…