"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Shyamalan nakręci diabła w Kanadzie 1

Reżyser M. Night Shyamalan (Szósty zmysł, Znaki) słynie z tego, iż wszystkie produkcje, jakimi się zajmuje kręci bardzo blisko swojego domu w Filadelfii. Nawet Ostatni Władca Wiatru był kręcony w pobliżu tego miasta. Jednak przy okazji jego kolejnego projektu ekipa filmowa zamierza przenieść się do Toronto. Zadecydowały pieniądze.

Reżyser M. Night Shyamalan

Projekt o nazwie Devil jest trzymany w ścisłej tajemnicy. Wiadomo jedynie, iż będzie to thriller a filmowcy będą chcieli go dostosować do kategorii wiekowej PG-13. Nieoficjalne źródła mówią, że całość ma bazować na pomyśle reżysera Johna Eicka i Drewa Dowdle'a, którzy zostali producentami wykonawczymi tego obrazu. Film Devil ma być pierwszych z trylogii, która nazywana jest Chronicles Night.

Co zdecydowało, iż reżyser postanowił przenieść się do Kanady. Otóż jak informuje dyrektor biura Pennsylvania Film Office reżyser chciał otrzymać na dotację na tą produkcję z budżetu stanowego. Problem w tym, iż w Stanach trwa kryzys gospodarczy i najprawdopodobniej obcięte zostaną dotacje i ulgi podatkowe dla wszystkich producentów filmowych na terenie Filadelfii. A filmowanie w Kanadzie jest dużo tańsze niż w Stanach.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

drfalck 2009-08-26

PG-13 i mocny thriller ???

Proszę czekać…