Kobieta z plemienia Daikini rodzi córeczkę. Proroctwa głoszą, że dziewczynka pozbawi tronu okrutna władczynię. Ta każe zgładzić wszystkie niemowlęta płci żeńskiej. Dziewczynkę ratują karłowaci mieszkańcy niewielkiej wioski. Najdzielniejszy z nich - Willow, postanawia podjąć walkę z królową - czarodziejką. U jego boku staje Madmartigan - awanturnik i błędny rycerz.
Byłem w kinie, mam na VHS, teraz również na DVD. Mój ulubiony film fantasy ze świetną historią i postaciami. Efekty i charakteryzacja jak na tamte lata też niczego sobie.
Ten mistrzowski film fantasy, jeden z prekursorów można rzec, po Władcy Pierścieni jest najwybitniejszym dziełem w tym gatunku filmowym. Sama zaś rola Warwicka Davisa do dzisiaj robi wrażenie. Znakomity pomysł z zatrudnieniem Vala Kilmera.
Ten film to mistrzostwo świata jeśli chodzi o prekursora filmów fantasy