Duch epoki 2007

Zeitgeist

Film dokumentalny pokazujący i wyjaśniający jak jesteśmy manipulowani. Film przedstawia trzy tematy: 1.Religia chrześcijaństwa - pokazuje iż religia chrześcijańska jest jedynie wersją wcześniejszych mitów, głównie egipskich i opiera się na astrologii. 2. 11 Września - dotyczy największego zamachu terrorystycznego służb… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz

Na platformach streamingowych

Obsada

Uzupełnij obsadę dla tego filmu

Fabuła

Film dokumentalny pokazujący i wyjaśniający jak jesteśmy manipulowani. Film przedstawia trzy tematy: 1.Religia chrześcijaństwa - pokazuje iż religia chrześcijańska jest jedynie wersją wcześniejszych mitów, głównie egipskich i opiera się na astrologii. 2. 11 Września - dotyczy największego zamachu terrorystycznego służb specjalnych USA, dokonanej we własnym kraju. 3. Banki i plan zniewolenia świata - czyli kto kontroluje światową gospodarkę i politykę i jakie ma z tego korzyści, oraz za stworzeniem Jednego Ogólnoświatowego Rządu. Anonimowy

Gatunek
Dokumentalny, Historyczny
Słowa kluczowe
terroryzm, druga wojna światowa, korupcja, manipulacja zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-06-01 (świat)
Wytwórnia
GMP
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Zeitgeist: The Movie (USA) (tytuł promocyjny)
Czas trwania
118 minut
Budżet
7 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Avatar square 200x200

i_darek1x 2011-02-10 8

Dobry ! – Interesujący ! Polecam !
Warte obejrzenia są też kontynuacje!

kuba_wajda 2008-09-02 6

Zaskakująca, niebanalna… – mimo wszystko – prowokacja ;) – Film, całkiem ciekawie złożony, obudowany na sprytnych analogiach i diabelsko dobrze spreparowanych faktach historycznych.
Mimo to, w ogólnym rozrachunku, jest tak samo nadmuchany jak globalny spisek, o którym z kaznodziejską pasją próbuje opowiedzieć.
Trudno, pozbyć się wrażenia, że autorzy wpadli niejako w autotematyzm, mówiąc o medialnej manipulacji – sami po nią bezwstydnie sięgając.
Tak czy owak, warto obejrzeć dla samej radości odkrywania naciąganych uproszczeń i namaszczonych pseudo-ekspertów z zawsze trafionymi cytatami… choć pewnie prawda jest gdzieś po środku ;)

Współtworzą