Boska interwencja 2006

Facing the Giants

Przez sześć lat pracy jako szkolny trener footballu, Grant Taylor nie odnosił ze swoją drużyną żadnych sukcesów. Kryzysy zawodowy i osobisty powodują, że chce się poddać i rzucić wszystko. dopiero niespodziewany gość skłania do uwierzenia w potęgę wiary i nadziei. Grant odkrywa w sobie siłę, by wytrwać i dalej walczyć.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

James Blackwell
jako Matt Prater
Bailey Cave
jako David Childers
Shannen Fields
jako Brooke Taylor
Tracy Goode
jako Brady Owens
Alex Kendrick
jako Grant Taylor
Jim McBride
jako Bobby Lee Duke
Tommy McBride
jako Jonathan Weston
Jason McLeod
jako Brock Kelley
Steve Williams
jako Larry Childers
Chris Willis
jako J.T. Hawkins Jr.
Ray Wood
jako Pan Bridges
Erin Bethea
jako Alicia Houston

Fabuła

Przez sześć lat pracy jako szkolny trener footballu, Grant Taylor nie odnosił ze swoją drużyną żadnych sukcesów. Kryzysy zawodowy i osobisty powodują, że chce się poddać i rzucić wszystko. dopiero niespodziewany gość skłania do uwierzenia w potęgę wiary i nadziei. Grant odkrywa w sobie siłę, by wytrwać i dalej walczyć. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat

Szczegóły

Premiera
2006-09-29 (świat), 2007-04-09 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
111 minut

Recenzje

Niech Was Bóg błogosławi! 7
  • 2007-11-05
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Grant Taylor (Alex Kendrick) w roli trenera szkolnej drużyny footballu nie odnosi żadnych sukcesów. W domu mu się nie wiedzie, wszystko dookoła się psuje, a do tego chcą go usunąć ze stanowiska. Wiadomo że to tylko film, ale historie nie są brane znikąd, bardzo często scenarzysta lub reżyser kieruje się własnymi doświadczeniami, bo życie potrafi pisać najciekawsze scenariusze. Jak jest w tym przypadku, nie wiem, ale film chyba przekonał mnie w istnienie Boga. Bo z nim się tutaj spotykamy i widzimy jak dokonuje cudów. Bo marzenia się spełniają jeśli tylko bardzo tego chcemy i potrafimy w to uwierzyć.

Choć nie lubię footballu, bo co to za gra gdzie chodzi o zabicie przeciwnika, do tego ta jajowata piłka. O co tu chodzi, koszmar, ale w końcu jestem kobietą i nie lubię też piłki nożnej czy baseballu. Jednak ten film mnie przekonał i udało mi się go obejrzeć, a nawet mnie zainteresował. Bo choć od początku, po tytule, wiemy że w filmie będą się dziać cuda, to jednak nie spodziewamy się do końca kto i w jaki sposób ich dokona. Producenci chyba byli mocno wierzącymi ludźmi i przez ten film chcieli namówić także do wiary widzów. Jeszcze się nie spotkałam z filmem z tak mocnym przekazem religijnym. Ale co dziwne to nie razi, ogląda się z zaciekawieniem co będzie dalej, jak dokonać cudu. I chyba każdy po tym filmie tego by oczekiwał, nauczyć się dokonywać cudów. Ale zaraz, zaraz świat nie polega na cudach, trzeba do wszystkiego dążyć samemu a cuda dokonają się same. Bo choć obejrzy się ten film to boska moc sama nie przyjdzie do każdego, trzeba się jeszcze troszkę postarać, tak jak udało się to Grantowi, ciężką walką i wytrwałością. Nie poddał się po pierwszej porażce tylko szedł dalej i stawiał czoło różnym sytuacjom. A gdy dobra passa nadeszła to nie spoczął na laurach tylko piął się dalej. Aż w końcu zwyciężył pod każdym względem.

Jeśli chodzi o reżysera i scenarzystów to są nimi mało znani bracia Kendrick, którzy myślę że dopiero nam pokażą co potrafią, bo na razie nie mogą się pochwalić wieloma osiągnięciami. Także główną rolę trenera zagrał Alex Kendrick. Natomiast co do reszty obsady to także mało znane postacie. Ale może i do nich się uśmiechnie szczęście i kiedyś staną się prawdziwymi gwiazdami kina.

Jednym słowem nie warto się interesować wykonaniem filmu, trzeba tylko dostrzec przesłanie jakie ma dla nas ekipa która go wymyśliła. A jak to przesłanie każdy odbierze pozostawiam to dla Was. Warto się chwilę zatrzymać i zastanowić.

1 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą