Film dokumentalny. Świat hitlerowskich obozów koncentracyjnych w relacjach byłych więźniów, świadków i strażników. Twórca filmu, Claude Lanzman, spędził dziesięć lat na poszukiwaniach i rejestracji wstrząsających zeznań uczestników tragedii. Rezultatem jest, trwający łącznie dziewięć i pół godziny zapis obozowych… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,
Simon Srebnik
jako On sam
Motke Zaidl
jako On sam
Hanna Zaidl
jako On sama
Jan Piwonski
jako On sam
Itzhak Dugin
jako On sam
Richard Glazer
jako On sam
Paula Biren
jako On sama
Pana Pietyra
jako On sama
Pan Filipowicz
jako On sam
Pan Falborski
jako On sam
Abraham Bomba
jako On sam

Film dokumentalny. Świat hitlerowskich obozów koncentracyjnych w relacjach byłych więźniów, świadków i strażników. Twórca filmu, Claude Lanzman, spędził dziesięć lat na poszukiwaniach i rejestracji wstrząsających zeznań uczestników tragedii. Rezultatem jest, trwający łącznie dziewięć i pół godziny zapis obozowych wspomnień, pozbawiony wstawek dokumentalnych. Anonimowy

Gatunek
Dokumentalny
Słowa kluczowe
druga wojna światowa, nazizm, żyd, zbrodnia wojenna zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1985-04 (świat)
Kraj produkcji
Francja
Czas trwania
544 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 2
Anonimowy

Świat hitlerowskich obozów. – Obraz przerażający i sugestywny, lecz na pewno wart obejrzenia.

WielkiBialyKrolik Anonimowy

Zawsze jeżeli mam okazję oglądam filmy dokumentalne o tej tematyce robię to z szacunku dla historii dziejów politycznych jak i z szacunku dla historii byłych więźniów, hm, podejrzewam się również o zwykłą ludzką ciekawość co raczej jest rzeczą niechlubną ale chyba nic na to nie poradzę, że interesują mnie te wszystkie straszne rzeczy, które tam się odbywały ale jak głębiej się nad tym zastanowie to w sumie jest mi wstyd. Czasami niektórzy sa okrutni dla ludzi z tego pokolenia (i nie tylko), traktując starość jak chorobę i odnosząc się do nich jak do opóźnionych umysłowo to myślę sobie, co tak na prawde my wiemy o życiu tak kozacząc.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
nathalie
11 pkt.
2
Josephine
1 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…