Dokumentalny 1985

Przedstawiamy listę 101 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Shoah 7.6

Film dokumentalny. Świat hitlerowskich obozów koncentracyjnych w relacjach byłych więźniów, świadków i strażników. Twórca filmu, Claude Lanzman, spędził dziesięć lat na poszukiwaniach i rejestracji wstrząsających zeznań uczestników tragedii. Rezultatem jest, trwający łącznie dziewięć i pół godziny zapis obozowych wspomnień, pozbawiony wstawek dokumentalnych.

Chłop skazany na śmierć

Eduardo Coutinho po niemal dwudziestu latach wraca do porzuconego filmu o człowieku brutalnie zamordowanym z politycznych powódek.


Cały ten taniec!

Gratka dla miłośników tańca. Montaż najlepszych scen tanecznych z pięćdziesięcioletniej historii amerykańskiego musicalu. Przez ekran przewijają się takie gwiazdy dawnych lat, jak: Gene Kelly, Fred Astaire i Ginger Rogers. W swoich najlepszych numerach występują także John Travolta i Michael Jackson.

Bring on the Night

Film dokumentalny o początkach solowej kariery Stinga, byłego wokalisty grupy The Police. Po rozwiązaniu się popularnego zespołu w 1983 roku, wokalista i basista Sting nawiązał współpracę z nowojorskimi jazzmenami i założył zespół, z którym triumfalnie przemierzył świat i nagrał doskonale przyjęty album "The Dream of the Blue Turtles". Film rejestruje ten właśnie zwrot w karierze artysty, zwieńczony pierwszymi publicznymi występami.

The Beach Boys: An American Band

Częściowo czarno-biały materiał zawierający historię słynnego amerykańskiego zespołu The Beach Boys, wzbogacony o wywiady z jego członkami.

Oblicza śmierci 3

Tokyo-Ga

Słowa kluczowe