Pluton 8.4

Emocjonujące spojrzenie na życie żołnierzy amerykańskiego plutonu. Historia przedstawiona z perspektywy świeżo przybyłego rekruta, który przystosowując się do nowego stylu życia w wietnamskiej dżungli staje się ponadto świadkiem walki między dwoma sierżantami, z których jeden dokonał masakry na ludności cywilnej.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Oliver Stone 7.3
H. Gordon Boos (asystent) -
Pepito Diaz (asystent) -
Gerry Toomey (asystent) -
Evan Kopelson (asystent) (druga ekipa) -
Tim Minear (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Scenariusz
Średnia
Oliver Stone 7.3
Producenci
Średnia
Arnold Kopelson
producent
-
A. Kitman Ho
współproducent
-
John Daly
producent wykonawczy
-
Derek Gibson producent wykonawczy -
Joe Constantino kierownik produkcji -
Cenón González kierownik produkcji -
Ooty Moorehead nadzorca produkcji -
Angelica De Leon koordynator produkcji -
Aktorzy
Średnia
Tom Berenger
Sierż. Barnes
8.0
Willem Dafoe
Sierż. Elias
7.7
Charlie Sheen
Szer. Chris
7.3
Forest Whitaker
Duży Harold
7.6
Francesco Quinn
Rhah
-
John C. McGinley
Sierż. O'Neill
7.0
Richard Edson
Sal
6.0
Kevin Dillon
Bunny
6.5
Dale Dye
Kpt. Harris
7.0
Reggie Johnson Junior -
Keith David
King
6.5
Chris Castillejo Rodriguez -
Andrew B. Clark Tubbs -
Corkey Ford Manny -
Bob Orwig Szer. Gardner -
James Terry McIlvain Ace -
David Neidorf Tex -
Mark Moses
Por. Wolfe
6.0
Chris Pedersen Crawford -
Tony Todd
Sierż. Warren
7.7
Ivan Kane Tony Hoyt -
Paul Sanchez
Doc Gomez
-
Johnny Depp
Szer. Gator Lerner
7.9
Ron Barracks Medyk -
Clarisa Ortacio Stara kobieta -
J. Adam Glover Sanderson -
Corey Glover Francis -
Kevin Eshelman Morehouse -
Peter Hicks Parker -
Basile Achara Flash -
Steve Barredo Fu Sheng -
Bernardo Manalili Sołtys -
Than Rogers Żona sołtysa -
Li Thi Van Córka sołtysa -
Romy Sevilla Jednonogi mężczyzna -
Mathew Westfall Przerażony żołnierz -
Nick Nicholson Żołnierz -
Warren McLean Żołnierz -
Li Mai Thao Ofiara gwałtu -
Oliver Stone
Major Kompanii Alfa w bunkrze (niewymieniony w czołówce)
7.3
H. Gordon Boos Żołnierz z irokezem (niewymieniony w czołówce) -
Mark Ebenhoch Ebenhoch (niewymieniony w czołówce) -
Robert 'Rock' Galotti Huffmeister (niewymieniony w czołówce) -
Eric Hahn
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
-
Henry Strzalkowski Bit Part (niewymieniony w czołówce) -
Berto Spoor Żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Brad Cassini Żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Robert Richardson
(kierownik zdjęć)
8.3
Newton Thomas Sigel
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
8.0
James W. Finnerty (pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
Georges Delerue -
Kostiumy
Średnia
Kathryn Morrison -
Wynn Arenas (nadzorca garderoby) -
Mike Ambrosio (garderoba) (asystent) -
Fidel Javier (garderoba) (asystent) -
Jim Elyea (garderoba) (dodatkowy) -
Montaż
Średnia
Claire Simpson 8.0
Mary Nelson-Duerrstein (montażysta negatywu) -
Toto Natividad (asystent) -
Julie Monroe (asystent) 8.0
David Brenner (asystent) 9.0
Ben Salvador (praktykant) -
Frederick S. Taylor (praktykant) -
Charakteryzacja
Średnia
Gordon J. Smith efekty specjalne makijażu -
Gionilda Stolee efekty specjalne makijażu (asystent) -
Cecille Baun efekty specjalne makijażu (asystent) -
Derek Howard efekty specjalne makijażu (asystent) -
Scenografia
Średnia
Bruno Rubeo scenograf 9.0
Sherman Williams dyrektor artystyczny -
Rodell Cruz dyrektor artystyczny -
Francisco Balangue główny architekt -
David Delina główny rekwizytor -
Romulo Bernales główny rekwizytor (asystent) -
Neddie La Raquel główny rekwizytor (asystent) -
Gambino Payawal główny architekt (asystent) -
Dwight Gaston rekwizytor (asystent) -
Martin Raygon rekwizytor (asystent) -
Roy Lachica rekwizytor -
Cesar Dominguez zbrojmistrz -
Diosdado Figueroa zbrojmistrz (asystent) -
Eliong Munoz zbrojmistrz (asystent) -
Dondi Pangilinan zbrojmistrz (asystent) -
Doc Tizon zbrojmistrz (asystent) -
Cesar Ramido stolarz -
Alex Santa Maria stolarz -
Dźwięk
Średnia
Gordon Daniel nadzorujący montaż dźwięku -
David Campling montaż dźwięku -
Greg Dillon montaż dźwięku -
James J. Klinger montaż dźwięku -
Anthony Palk montaż dźwięku -
Simon Kaye mikser -
Taffy Haines mikser (druga ekipa) -
Charles Grenzbach mikser ponownego nagrania -
Richard D. Rogers mikser ponownego nagrania -
John Wilkinson mikser ponownego nagrania -
Donald Santos mikrofoniarz -
Richard Stone nadzorujący montaż muzyki -
Budd Carr nadzorca muzyki -
Vanessa Theme Ament imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce) -
Alyson Dee Moore imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce) -
Steve Bartlett dźwięk (niewymieniony w czołówce) -
David Franco nadzorca muzyki (niewymieniony w czołówce) -
Efekty specjalne
Średnia
Yves De Bono nadzorca efektów specjalnych -
Andrew Wilson technik -
Rudy Candaza efekty specjalne (asystent) -
Jimmy Intal efekty specjalne (asystent) -
Felizardo Manaloto efekty specjalne (asystent) -
Jose Marquez efekty specjalne (asystent) -
Roland Salem efekty specjalne (asystent) -
Boy Terrado efekty specjalne (asystent) -
Pozostała Ekipa
Średnia
Pat Golden dobór obsady -
Warren McLean dobór obsady -
Bob Morones dobór obsady -
Gil Arceo koordynator kaskaderów -
Alex Cabodil kaskader -
Mark Ebenhoch kaskader -
Robert 'Rock' Galotti kaskader -
Joseph Ramos kaskader -
Rolly Silong kaskader -
Sonny Tuazon kaskader -
Leony Vidal kaskader -
James Fitzpatrick oświetlenie -
George Rosales kamerzysta (asystent) (dodatkowy) -
Caldy Salcedo kamerzysta (asystent) (dodatkowy) -
Dan Perri projekt czołówki -
Barbara Harris dobór głosu -
Yvonne Eastmond księgowy (asystent) -