Pluton 1986

Platoon

Chris Taylor jest młodym, naiwnym Amerykaninem, który rzuca uczelnię i na ochotnika trafia do Wietnamu. Spostrzega, że jego obecność jest zupełnie nieistotna i jest bez znaczenia dla innych żołnierzy, zarówno podczas walki jak i odpoczynku. Wkrótce zrozumie, że musi toczyć dwie bitwy: walczyć z wrogiem i z konfliktem… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Tom Berenger
jako Sierż. Barnes
Willem Dafoe
jako Sierż. Elias
Charlie Sheen
jako Szer. Chris
Forest Whitaker
jako Duży Harold
Francesco Quinn
jako Rhah
John C. McGinley
jako Sierż. O'Neill
Richard Edson
jako Sal
Kevin Dillon
jako Bunny
Dale Dye
jako Kpt. Harris
Reggie Johnson
jako Junior
Keith David
jako King
Chris Castillejo
jako Rodriguez

Chris Taylor jest młodym, naiwnym Amerykaninem, który rzuca uczelnię i na ochotnika trafia do Wietnamu. Spostrzega, że jego obecność jest zupełnie nieistotna i jest bez znaczenia dla innych żołnierzy, zarówno podczas walki jak i odpoczynku. Wkrótce zrozumie, że musi toczyć dwie bitwy: walczyć z wrogiem i z konfliktem między ludźmi wewnątrz jego plutonu. tompawel

Gatunek
Dramat, Wojenny, Akcja
Słowa kluczowe
helikopter, zemsta, gwałt, armia zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1990-12-31 (kino), 1986-12-19 (świat), 2000-09-18 (dvd)
Wytwórnia
Hemdale Film
Cinema 86 (niewymieniony w czołówce)
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
120 minut
Budżet
6 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Jeff Bridges był rozważany do roli sierżanta Eliasa. zobacz więcej

Komentarze do filmu 10
dawidek98 8

Najlepszy film w dorobku Olivera Stone’a. Oglądałem dzisiaj go czwarty raz i jestem pod takim samym wrażeniem, jak za pierwszym razem.

Adrenochrom

Dla mnie to najlepszy obraz o wojnie w Wietnamie, świetni aktorzy zagrali wyśmienicie, Oliver Stone to wyborny reżyser.

niebieski_joe 8

Dobry mimo propagandy – solidny, interesujący obraz. Pan Oliver Stone nie kryje swych lewicowych poglądów i to widać również w tym filmie. Fanatyczny, bezwzględny Barnes (uosobienie prawicy) kontra bardziej ludzcy i uczuciowy Elias i Chris (lewicowcy) Jednakże biorąc poprawkę na tę indoktrynację film w porządku.

mirob1 8

gdzie tan normalny – Sheen- został w tej dżungli ??

Martyr 10

Generalnie… – …przyznam się, że rzadko do tej pory sięgałem po filmy o tematyce wojennej. Nie wiedzieć czemu odczuwałem do nich jakąś niechęć. Ten film jednak pokazuje, że warto sięgać po pozycje z tego gatunku. W świetny sposób przedstawiona została psychologia walczących żołnierzy. Sposób w jaki zachowywali na polu walki. Dobra gra aktorska, jedynie można po marudzić na niektóre efekty specjalne, chociaż i te były całkiem przyzwoite. Przez całe 120 minut nie czułem bynajmniej zmęczenia, wręcz przeciwnie, film wciągnął mnie od początku do końca. Polecam zarówno fanom gatunku, jak i tym, którzy podchodzą do tego typu produkcji sceptycznie. 10/10.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Jankes
848 pkt.
2
jacks
132 pkt.
3
Melman
132 pkt.
4
Czejen71
79 pkt.
5
kaskader
74 pkt.
7
Sweet_Foxy
30 pkt.
8
Roger
28 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…