Półsłodki ciężar 2014

Obvious Child

Zajmująca się hobbystycznie stand-upem dwudziestokilkuletnia Donna (Jenny Slate) straciła właśnie chłopaka. Zatapiając smutki w alkoholu, kończy na jednorazowym numerku z nowo poznanym mężczyzną. Jednak skutki tego szaleństwa okazują się dość poważne, bo Donna zachodzi w ciążę.

Reżyseria
Aktorzy
, ,

W telewizji

Cinemax 2, 27 kwiecień 2020, poniedziałek 04:35 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Jenny Slate
jako Donna Stern
Jake Lacy
jako Max
Gaby Hoffmann
jako Nellie
Gabe Liedman
jako Joey
Richard Kind
jako Jacob Stern
Polly Draper
jako Nancy Stern
David Cross
jako Sam
Paul Briganti
jako Ryan
Stephen Singer
jako Gene
Cindy Cheung
jako Dr Bernard
Ernest Mingione
jako Kelner
Cyrus McQueen
jako Komik

Zajmująca się hobbystycznie stand-upem dwudziestokilkuletnia Donna (Jenny Slate) straciła właśnie chłopaka. Zatapiając smutki w alkoholu, kończy na jednorazowym numerku z nowo poznanym mężczyzną. Jednak skutki tego szaleństwa okazują się dość poważne, bo Donna zachodzi w ciążę. Beznickowy

Gatunek
Komedia, Romans
Słowa kluczowe
nowy jork, prezerwatywa, rozwód, lalka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2014-01-17 (świat)
Wytwórnia
Rooks Nest Entertainment
Sundial Pictures
Votiv Films
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
84 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 4
Quagmire 1

4/10 – Strasznie płytkie podejście do tematu. Aborcja jest tutaj traktowana jak popołudniowe manicure, naprawdę. Jedyną przeszkodą są wspomniane, jakieś tam mityczne naciski Kościoła Katolickiego na społeczność i nasze bohaterki które są…Żydówkami. Nie ma przedstawionych odmiennych spojrzeń na tą tematykę, malutkie wątpliwości bohaterki zawsze są dość szybko rozwiewane, właściwie nie wiadomo czym. Puenta filmu pozostawia wrażenie, że obejrzało się obraz o niczym. Doceniany film festiwalowy który okazuje się tak płytki to zawsze dość duże rozczarowanie. Gdyby ktoś chciał zapoznać się z dużo głębszym, wielostronnym, a również bezkompromisowym podejściem do tej tematyki, to polecam "Wpadkę" Apatowa.

Irytowała mnie główna bohaterka, ona po prostu…nie była śmieszna. Opowiadanie o soku z waginy nie czyni Cię od razu Woodym Allenem. Nie czyni Cię nawet Sethem Rogenem. Zwłaszcza, gdy dla odmiany masz niezwykle denerwujący śmiech.

i_darek1x 4

Dostateczny ! – Nie jest zły ! Może szału nie ma ?Ale da się obejrzeć bez znużenia ;)

Beznickowy 7

Trafiło w moje poczucie humoru – Wystarczy obejrzeć zwiastun czy spojrzeć na obsadę (Jenny Slate, Gaby Hoffmann), żeby wiedzieć, że to będzie historia o codziennym życiu z pozytywnie zakręconymi bohaterami. Oczekując na ten film, liczyłem na to, że to będzie najlepszy z sundance’owymi klimatami tytuł, jaki obejrzę w tym roku. Niestety, nim nie jest. Ale nie zmienia to faktu, że bardzo dobrze się go ogląda dzięki lekkim i zabawnym dialogom.

Movieman Beznickowy

Spojler.
Bardzo przyjemny film, z fajnymi bohaterami i chemią pomiędzy nimi. Nieźle zagrany, zabawny, inteligentny, i co najważniejsze – niepopadający w gatunkową schematyczność i banalność. Gdyby to był film wielkiego studia, z jakimiś głośnymi nazwiskami w obsadzie, to na końcu mielibyśmy wielki happy-end, a do samej aborcji na pewno by nie doszło, i w finałowej scenie padło by "kocham cię!".

A tutaj tego nie ma co zdecydowanie działa na plus. Widać, że pomiędzy głównymi bohaterami kiełkuje dopiero uczucie i fajnie, że w jakiś tam sposób łamie standardy współczesnych komedii romantycznych. Pewnie dlatego tak mało znany :)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Kristo
72 punkty
Beznickowy
27 punktów
ferhin2
2 punkty
Khaosth
2 punkty
tadeusz70
1 punkt
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…