Khaosth
Khaosth

Khaosth

@Khaosth

Płeć
Mężczyzna
Punkty
104730 za dodawanie
Poprawność dodawania
Z ostatnich 30 dni: 100,0% (43 treści)
Z ostatniego roku: 99,9% (2310 treści)
Dołączył
kwiecień 2018 ( ostatnia wizyta)
Ostatnio ocenione Filmy Osoby
Listy

Kino i ja

Autoprzypominajka HBO

Autoprzypominajka c+

Zacne kreatury

Zacne samochody

Filmy i seriale ze specjalnie zaprojektowanymi samochodami, samochodami koncepcyjnymi, albo znacząco zmodyfikowanymi samochodami produkcyjnymi, które lubię.

Dodawane do bazy

(ale też niekoniecznie w pełni uzupełnione)

Do obejrzenia
Recenzje filmowe
Kaskaderzy
Pozytywnie awanturniczy. przeczytaj recenzję
Khaosth
7
Inwazja zabójczych klonów
Kicz siada, a profesjonalizmu brak. Produkcja technicznie wygląda na amatorską, lecz pozbawiona jest nierzadko występujących w amatorskich filmach kreatywności, charakteru, czy nutki autoironii. przeczytaj recenzję
Khaosth
2
Rozwiązane quizy
Aktywność
Okno na mordercę (2022)

Film na 200%! Nawet w scenach gdzie nic się nie dzieje muzyka przygrywa złowieszcze tony, a twórcy nie szczędzą dramatycznych zbliżeń. W efekcie jest to tak przerysowane, że przy pierwszej poważnej konfrontacji ciężko się nie zaśmiać.

Obudź się (2018/I)

Godzinny wygaszacz ekranu.
Piękne, wysokiej rozdzielczości klipy w slo-mo (lub w sporym przyspieszeniu przy miejskich panoramach) sklejone bez większego kontekstu w godzinną pokazówkę studia zdjęciowego. Narracji w tym na kilka linijek tekstu, tak natchnionych jak "Podążaj ku światłu. Ty jesteś światłem.".

Parę słów w odniesieniu do opisu dystrybutora – Film aktualny tym że zdjęcia nie są archiwalne. Unikalny chyba w tym, że nie próbuje być filmem. Ciężko poznać fascynujące kultury, jeżeli pokazuje się obrazki ze świąt lub codziennych czynności nie informując o ich znaczeniu i o specyfice kultury. Produkcja niczego nie analizuje, tylko puszcza ładne klipy jeden po drugim – raz z dziewiczych terenów lub wsi, raz z miast i wydarzeń. Zazębiające się osie czasu i jego dylatacja to chyba czcze nadzieje dystrybutora. W całej produkcji tylko zdjęcia i ich obróbka się bronią.

Skinamarink (2022)

Nie udało mi się wkręcić choć oglądałem w kinie, wyspany i bez żadnych rozpraszaczy.
Mógłby zadziałać jako film krótkometrażowy, ale na dłuższą metę nuży. Pomimo tego że od początku film buduje niepokój dziwnym kadrowaniem, nikłym oświetleniem i udźwiękowieniem, na jakiekolwiek tropy sugerujące istnienie zagrożenia trzeba bardzo długo czekać. Czas się dłuży tym bardziej, że w filmie więcej jest kadrów z klockami bądź oglądaną przez dzieci kreskówką, niż łącznie kadrów z jakimikolwiek postaciami. A skoro nie ma postaci, to nie ma osoby której strach miałby się nam udzielać.
Dzięki temu że film unika konkretów, może rozbudzić fantazję i skłonić do uzupełnienia niewiadomych własnymi pomysłami. Przez to że unika konkretów wielu też odrzuci – w tym mnie. Intrygujące doświadczenie, frapujący eksperyment filmowy, czy jedynie oda do złego kadrowania?

Proszę czekać…