Outlander 7.7

Po zakończeniu II wojny światowej zamężna, brytyjska pielęgniarka przenosi się w czasie do XVIII wiecznej Szkocji, gdzie zakochuje się w szkockim wojowniku.

Zgłoś naruszenie Sezon 5: Zwiastun #1

Komentarze 10

Grzegorz_Derebecki 9

Polecam ten serial. Bardzo mi się podobał mimo, że akcja potrafi dziać się bardzo wolno :) Czekam na 2 sezon.

isleenais 9

Jestem po wszystkich sezonach i czekam na 5. Jeden z lepszych seriali, jaki powstał w ostatnich latach. Zmieszanie faktów historycznych, z przygodą, fantastyką oraz z romansem, sprawia że nie można oderwać oczu od ekranu. Do tego piękne zdjęcia, wspaniała muzyka, no Caitriona Balfe oraz Sam Heughan. Polecam!

10murzynkow

jestem w połowie pierwszego sezonu i w tej chwili oceniłabym na 4/10. serial jest tak nieprawdopodobnie naiwny, szczególnie gdy chodzi o postać Claire, że gdyby nie golizna i częste sceny seksu z jednym czy drugim mężem, to byłaby z niego (serialu) świetna bajka dla dzieci.

courtney89holms 10

Najlepszy serial. Kocham go. Czekam na 5 i 6 sezon.

Beznickowy 5

Pilot raczej kiepski – Jeśli nie ma się pomysłu na adaptację utworu literackiego, to się nie powinno tego robić. Połowa czasu pilota to gadanie od rzeczy głównej bohaterki zza offu. Spokojnie lwią część jej monologów można było wyciąć bez szkody dla narracji.

Na razie ciężko ocenić, co z tego będzie, bo pierwszy odcinek dopadła stagnacja. Przez pierwsze pół godziny nie otrzymujemy nic interesującego, ponadto jeszcze wiele postaci się nie pojawiło. Zdecydowanie jest to jeden z najgorszych pilotów, jaki widziałem w tym roku. Mam nadzieję, że następne odcinki będą lepsze, bo po pierwszym to nie rozumiem, skąd taka wysoka nota na IMDb.

Zobacz wszystkie 5 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
A_Biel Beznickowy 7

Lubię seriale i filmy kostiumowe, więc Outlander kupił mnie już samym faktem, że akcja dzieje się w przeszłości, a do tego jeszcze w Szkocji.

Fakt w pilocie za wiele się nie działo i do momentu cofnięcia się w czasie odcinek trochę przynudzał. Do tego narracja głównej bohaterki była irytująca ale pomijając to wszystko nie było tak źle, druga połowa odcinka mi się podobała. Na pewno będę oglądać dalej.

Na IMDb większość głosów oddały kobiety więc nic dziwnego, że wysoka nota.

caryca84 Beznickowy 9

Mi się bardzo serial podoba. Im dalej, tym lepiej. Bardzo interesujące relacje angielsko-szkockie, piękne zamki i ogólnie widoki, stroje, akcenty – wszystko super dopracowane. Główna bohaterka dosyć wkurzająca (przynajmniej dla mnie) i nie podoba mi się jej maniera grania, ale reszta bohaterów naprawdę dobrze zbudowana. Jest to jeden z moich ulubionych ostatnio seriali.

ferhin2 Beznickowy 10

no i okazało się, że to nudne gadanie (miałem zastopować pilota po 20 minutach) ma znaczenie w reszcie historii. Serial wciągający, dobrze zrealizowany i wysoka ocena z IMDb jest uzasadniona :)

janemary27 ferhin2 9

@ferhin2 tak właśnie jest napisany cykl "outlandera" gadanie, gadanie :D ale akcji jest również co niemiara. Praktycznie każda historia ma większe lub mniejsze znaczenie dla całości. Książki polecam bo wciągają. Świetna przygodówka. Romansu jest na prawdę nie tak dużo, więc panowie też się nie muszą wzbraniać przed czytaniem :) Serio, nie zawiedziecie się! Narrator również się zmienia. Nie zawsze opowiada Claire

ferhin2 janemary27 10

@janemary27 chodziło mi tu o początek pierwszego odcinka.