Rykoszety

Polska, rok 1982; polityczna gorączka stanu wojennego. Dwaj bracia-górnicy reprezentują różne postawy wobec opresji policyjnego państwa. Podczas, gdy Tadek (Tomasz Schuchardt) wycofuje się w neutralność, Janek (Stanisław Linowski) wybiera aktywność w demokratycznym podziemiu - mimo, że jego dziewczyna Magda (Zuzanna Zielińska) planuje dla obojga ucieczkę do Francji, wykorzystując koneksje ojca-milicjanta (Sławomir Grzymkowski) do uzyskania paszportu na wyjazd na zawody sportowe. Kiedy Janek prosi Tadka o przechowanie antyrządowych ulotek w drugą rocznicę Porozumień Sierpniowych 1980 roku, uruchamia spiralę wydarzeń, które wystawią na próbę lojalność i siłę charakteru wszystkich zaangażowanych - udowadniające, że prosty moralny osąd nigdy nie zapewnia wglądu w duszę człowieka.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Jakub Radej -
Konrad Bayno (drugi reżyser) -
Maciej Rotowski (drugi reżyser) -
Katarzyna Pyszyńska
(drugi reżyser)
-
Piotr Gacek (drugi reżyser) -
Michał Chmielewski (asystent) -
Kacper Kowalski (asystent) -
Scenariusz
Średnia
Jakub Radej -
Michał Wawrzecki -
Maciej Kraśniewski (tłumaczenie) -
Producenci
Średnia
Marcin Lesisz producent -
Magdalena Widuch współproducent -
Wiktor Sasim współproducent -
Tomasz Dukszta współproducent 1.0
Anna Gawlita współproducent -
Tomasz Wolski współproducent -
Robert Banasiak współproducent -
Ewa Dec współproducent -
Kinga Tasarek kierownik produkcji -
Anna Szadkowska kierownik produkcji -
Małgorzata Turek kierownik produkcji (dodatkowy) -
Filip Pawlak kierownik produkcji (dodatkowy) -
Aleksandra Aleksander kierownik produkcji (dodatkowy) -
Maciej Adamek
kierownik produkcji (dodatkowy)
-
Wiktoria Świerczek kierownik produkcji (asystent) -
Anna Juszczyk-Kulesza kierownik produkcji (asystent) -
Aktorzy
Średnia
Stanisław Linowski
Jańcio
-
Zuzanna Zielińska Magda -
Tomasz Schuchardt
Tadek, brat Jańcia
7.7
Marta Ścisłowicz
Marzena, żona Tadka
6.0
Ignacy Klim Przemek, syn Marzeny i Tadka 6.0
Sławomir Grzymkowski
Wiesiek, ojciec Magdy, milicjant
-
Magdalena Celówna-Janikowska
Pani Irenka
5.0
Andrzej Chyra
Prokurator
7.4
Dariusz Skowroński Ksiądz -
Karol Biskup
Rudy Kuba
6.0
Karol Zakrzewski SB-ek -
Mariusz Chałat SB-ek -
Aleksander Cherepanov Niemowlak Marzeny -
Jolanta Niestrój-Malisz Koleżanka Marzeny -
Katarzyna Kostecka Fryzjerka -
Adam Bobik
Milicjant
8.5
Jarosław Golec Milicjant -
Maciej Rotowski Filip Aleksander -
Krzysztof Polkowski Lekarz -
Luiza Kwiatkowska Pielęgniarka -
Leszek Wiśniewski Ordynator -
Sandra Drzymalska Kobieta za ścianą -
Arkadiusz Janiczek
Kat zza ściany
6.0
Zdjęcia
Średnia
Marcin Lesisz -
Kompozytorzy
Średnia
Adam Domurat -
Kostiumy
Średnia
Małgorzata Fudala -
Teresa Szefer -
Natalia Rejszel (dodatkowy) -
Ewa Tusińska (dodatkowy) -
Oliwia Zmysło (asystent) -
Aleksandra Płachta (asystent) -
Montaż
Średnia
Tomasz Mączka -
Charakteryzacja
Średnia
Cezary Kostrzewski charakteryzator -
Beata Korczyńska charakteryzator (dodatkowy) -
Paulina Małek charakteryzator (asystent) -
Scenografia
Średnia
Ewa Mroczkowska scenograf -
Natalia Rejszel scenograf -
Anna Durczok scenograf (dodatkowy) -
Elżbieta Szurpicka scenograf (dodatkowy) -
Grzegorz Kraczla scenograf (asystent) -
Dźwięk
Średnia
Dominika Czajkowska dźwięk -
Jan Moszumański dźwięk -
Irena Jakuszewska dźwięk -
Michał Borecki mikrofoniarz -
Maciej Sypniewski mikrofoniarz -
Dominika Czajkowska montaż dźwięku -
Dominika Czajkowska efekty dźwiękowe -
Efekty specjalne
Średnia
Filip Czernow efekty specjalne -
Artur Sobieraj pirotechnik -
Pozostała Ekipa
Średnia
Marcin Lesisz operator kamery -
Kamil Małecki operator kamery -
Józefina Gocman operator kamery (dodatkowy) -
Stanisław Cuske operator kamery (dodatkowy) -
Mateusz Mirocha prowadzący ostrość -
Łukasz Skwara prowadzący ostrość -
Błażej Kitowski prowadzący ostrość -
Adrian Grotyński operator kamery (asystent) -
Piotr Pluciński operator kamery (asystent) -
Karol Iwan operator kamery (asystent) -
Jakub Sztuk operator kamery (asystent) -
Maciej Kwaśniewski operator kamery (asystent) -
Norbert Wojtysiak operator kamery (asystent) -
Maciej Kochajewski operator kamery (asystent) -
Janusz Bulanda mistrz oświetlenia -
Dariusz Koc oświetlenie -
Filip Kwiatkowski oświetlenie -
Michał Walczak oświetlenie -
Jędrzej Mańkowski oświetlenie -
Dominik Kosik efekty wizualne 6.0
Maciej Bernaś fotosista -
Katarzyna Kostecka projekt czołówki -
Jarosław Gawroński projekt czołówki -
Jarosław Golec koordynator kaskaderów -
Paweł Jusiński kaskader -
Paweł Staszewski kaskader -
Łukasz Czubak kaskader -
Michał Burdan kaskader -
Michał Herda kaskader -
Dorota Skrzypczak księgowy -