FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Nagrody filmowe dla filmu lub serialu 6
k_malecki

Witajcie! Zdarza mi się dodawać nagrody filmowe. Jednak przeglądając różne wydarzenia nasunęła mi się wątpliwość czy dobrze robię… W przypadku kategorii nagród przewidzianych dla konkretnych filmów a nie osób (np. Najlepszy film, Najlepsza komedia itp.) bywają dla filmów dodawani reżyserzy, co z resztą też dalej kultywowałem. Ale są też nagrody, gdzie wówczas jako osoby przypisane do nagrody dla filmu są producenci filmu lub tez nie ma nikogo. Jakie rozwiązanie będzie tu najlepsze?

Sweet_Foxy

@k_malecki, w dodawaniu nagród chyba najbardziej jest doświadczona @Agnieszka_Chmielewska_Mulka. Może pomoże? :-)

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@k_malecki @Sweet_Foxy
jak nie ma nikogo – pewnie nie było tych osób jeszcze w bazie fdb i nie dodano / gdy są producenci – hmm – ja dodaję reżysera – widziałam że niektórzy dodają producentów – zresztą imdb nieraz podaje właśnie producentów jako osoby nagrodzone – ciężka sprawa

k_malecki

@Agnieszka_Chmielewska_Mulka Czyli jak dodaje reżyserów to nie jest błąd?

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@k_malecki
jeżeli ktoś uzna to za błąd zawsze można to edytować i poprawić :)

Kristo

@k_malecki
Sprawa dotyczy osób nagradzanych w danych nagrodach za FILM.
Zdarza się, że jest nagradzany tylko sam film. Zdarza się, że jest nagradzany za film reżyser. Zdarza się, że są nagradzani za film reżyserzy i producenci.
Zdarza się, że są nagradzani za film reżyserzy, scenarzyści i producenci.
Kto jest nagradzany za najlepszy film decyduje kierownik, prezydium…. danej nagrody filmowej.
Dlatego najlepiej zawsze dodawać do filmów nagrody z bezpośredniej strony nagrody Np. oscar.com/ – Oskary, .festival-cannes.fr/ – Palmy, cesarducinema.com/ – Cezary itd. (niestety odnośniki stron nie wiem dlaczego są niedozwolone w tekstach na forum dyskusyjnych!!!!!!!!!!!!!!!!)
Oczywiście można się posiłkować dodatkowo stronami z imdb, i wiki, odpowiednio sprawdzając ze stronami głównymi jak pokazałem wyżej

Chemas

@Kristo No i chyba wszystko jasne :)
Mały oftopik sobie pozwole tu zrobić, by nie zakładać nowego wątku.
Też nie wiem dlaczego na forum dyskusyjnym nie można wkleić normalnie link do strony, tylko trzeba kombinować. Wysyłać na PW itp. Utrudnia to merytoryczną dyskusję @Grzegorz_Derebecki może warto by przywrócić możliwość wrzucania odnośników na forum dyskusyjnym. Raczej zalewu spamerów nie będzie, a jak coś to przecież moderacja może usunąć.

Proszę czekać…