Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem sobie biografię tego mistrza hochsztaplerów, którego znakomicie w polskim filmie Konsul zagrał Piotr Fronczewski. Niesamowita biografia.
Rewelacyjna aktorka dubbingowa. Nigdy nie zapomnę jej podkładu pod Pinia z serialu i filmu Proszę słonia, czy Lolka z serii bajek o Bolku i Lolku. Wielki szacunek.
Jeden z najlepszych muzyków polskich nowszej trochę generacji. Ma niesamowity wkład w muzykę filmową, nie tylko jako kompozytor, ale też w soundtrackach.
Mam wielki sentyment do tego filmu. Ma jakiś czar w sobie. Nie jest to może arcydzieło, ale dobrze zrealizowany z bardzo dobrą obsadą. W zasadzie to komediodramat. No i do tego piosenka Artura Gadowskiego o takim samym tytule!
Fajny polski serial (z czasów gdy powstawały dobre polskie seriale) na podstawie znakomitej powieści Hanny Ożogowskiej "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek". Genialne role bliźniaków Sieniawskich.
Bardzo ładna i bardzo dobra polska aktorka. Doskonale pamiętam ją z ról w takich filmach jak Popioły, czy w serialach Królowa Bona i Trzecia granica.
Zenek z Nie ma mocnych. :-) Wypadł w tym filmie bardzo dobrze. Ale też i kilka fajnych epizodów, na przykład w Misiu Barei, czy w Szczęśliwego Nowego Jorku.
Jedno z najlepszych dzieł mistrza Andrzeja Wajdy. Niezapomniana rola Zbyszka Cebulskiego, ale także Ewy Krzyżewskiej, Bogumiła Kobieli czy Wacława Zastrzeżyńskiego.
Wiele ról tej polskiej aktorki u nas w filmografii nie ma, ale te które widziałem są znakomite. Choćby Baronowa Krzeszowska w Lalce! Stara data aktorska.
Z racji tej, że wersja filmowa jest dużo uboższa od serialowej i trochę spłyca całość (ale tylko trochę) dałem ocenę niższą niż dla serialu, który jest arcydziełem. Tak jest z większością wersji filmowych polskich seriali.
Proszę czekać…