Jestem bardzo ciekaw tej nowej ekranizacji wspaniałego dzieła Bolesława Prusa! Koniecznie obejrzę. Całe szczęście, że to nie produkcja netfliksowa. :) Dobra obsada ma być.
Bardzo dobry polski reżyser i scenarzysta starego pokolenia. Doskonałe pozycje: Wolne miasto, Westerplatte, czy Pasja. Stara dobra szkoła filmowa.
Kolejny odcinek serialu ze strasznie denerwującą rolą Hanny Śleszyńskiej jako matki Dziubaka. Chociaż należy przyznać, że rola znakomicie odegrana przez panią Hanne.
Zastanawiająca jest często pojawiająca się pozycja Quo Vadis, nie oglądałem, ale słyszałem bardzo słabe opinie. Natomiast absolutnie nie zgadzam się z wyborem Tomasza Kota.
@BBi :-) ja też, podobnie sobie pomyślałem jak ty.
Całkowicie podpisuję się pod tym, co napisał poniżej kolega Victor. :) Niedawno sobie przypomniałem i faktycznie komedia nic a nic się nie zestarzała. Obsada jest zaiste imponująca!
Jeden z najlepszych polskich aktorów w ogóle, w całej polskiej kinematografii. Takie role jak Ignacy Rzecki w Lalce, czy fotograf w Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, to już legendy.
Dobry polski aktor, który konkretnie zadebiutował u Kolskiego w filmie Cudowne miejsce w roli księdza Jakuba. Zawsze zwracam na niego uwagę.
Fakt, że odpisuję po latach, ale może kiedyś wejdziesz na FDB (albo cały czas wchodzisz tylko się nie udzielasz) i przeczytasz to. Trzeba mieć nie po kolei w głowie, by powielać swoje własne komentarze z innego konta.
U Jana Jakuba Kolskiego, mojego ulubionego reżysera wizjonera, nie musi się dziać wiele w filmie, był wybitny. Liczy się klimat, dialogi i doskonale dobrane aktorstwo. I tak jest w przypadku tego filmu. REWELACJA! O roli Majchrzaka to już się nie będę rozpisywał. Wspaniale mu wtórują Opania i żona reżysera Błęcka-Kolska.
Proszę czekać…