Promo The Warrior and The Wolf 1

Jest to wysokobudżetowy kostiumowy film akcji w reżyserii jednego z lepszych chińskich twórców, Tian Zhuangzhuang.

Jo Odagiri i Maggie Q

W filmie grają także Japończyk, Joe Odagiri (Tokyo Tower, Shinobi, Heart Under Blade) i Taiwańczyk, Tou Chung-hua (Ostrożnie, pożądanie!, July Rhapsody.)

Akcja filmu rozgrywa się w Erze Walczących Królestw, przed zjednoczeniem Chin, kiedy tysiące żołnierzy walczyło z koczowniczymi plemionami. Żołnierze wysyłanie na najdalsze zakątki znanego świata często są zmuszani do najgorszego. Brutalna walka o przetrwanie często wywołuje u człowieka najgorsze ludzkie instynkty. Odważny Lu Chenkang (Joe Odagiri) jest inny. Jest mężny, lojalny i niesamowicie wyszkolony w sztuce wojny. Jednakże, jest dobrego serca i stara się nie zabijać. Kiedy jego dowódca i przyjaciel, generał Zhang Anliang (Tou Chung-hua) zostaje strasznie ranny, Lu przejmuje dowodzenie nad wojskiem. Zmuszony szukać schronienia w wiosce tajemniczego plemienia Harran, odkrywa ukrywającą się piękną, młodą kobietę (Maggie Q). Kobieta o wojowniczej osobowości walczy z Lu na każdym kroku zanim nie otwiera przed nim serca. Wydaje się, że ma umiejętność zabrania jego umysłu do miejsca gdzie wspomnienia stykają się ze snami i legendami – miejsca, gdzie ludzie byli niegdyś wilkami.

Tian, reżyser między innymi takiego wielkiego obrazu jak The Blue Kite jest z tak zwanego Piątego Pokoleniu, do którego należy także Zhang Yimou. Ostatnio reżyserował The Go Master z 2006 roku.

Wolf jest koprodukcją Edko Films z Hong Kongu, japońskiej Ogura Jimusyo Co, chińskiej Perfect World Culture i MediaCorp Raintree Pictures z Singapuru.

Wielki budżet pociąga ze sobą także niesamowitą ekipę techniczną. Mamy tu zdobywcę Oscara za najlepsze kostiumy, Emi Wada (Hero, Dom latających sztyletów), twórcę efektów do Shreka 2 i Hero, Ellen Poon i operatora Wang Yu (Suzhou River, Pociąg.)

Tym razem mamy do czynienia z 10 minutowym filmem promocyjnym, gdzie nasuwają nam się ciekawe spostrzeżenia. Przede wszystkim film zapowiada się na dramaty batalistyczno-kostiumowy z naciskiem na realizm, co nie jest powszechne w kinie chińskim, a co poza Chinami będzie na pewno dobrze przyjęte.

Premiera The Warrior and the Wolf w grudniu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…