"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

100 mln $ Paranormal Activity 1

Po czwartkowych nocnych pokazach filmu Paranormal Activity obraz ten stał się kolejną produkcją, która w tym roku przekroczyła przychód na poziomie 100 mln $. Jest to ogromny sukces niezależnej produkcji, której budżet wynosił jedynie 150 tyś. $. Sukces na miarę Blair Witch Project. Reżyserem, producentem i scenarzystą jest Oren Peli.

Kadr z filmu Paranormal Activity (2007)

Horror Paranormal Activity rozpoczął swoje życie w kinach od pokazów w 12 akademickich miastach w Stanach Zjednoczonych. Już wtedy obraz stał się prawdziwym hitem i doprowadzono do powstania strony internetowej, na której fani produkcji żądali, aby studio Paramount (dystrybutor filmu) umożliwił zorganizowanie pokazów w całym kraju. Po blisko milionie takich wniosków studio wreszcie postanowiło rozszerzyć dystrybucję nie tylko na całe Stany, ale również na cały świat.

Akcja całego filmu rozgrywa się w wolnostojącym domu na przedmieściach San Diego. Mieszkają w nim: słodka, ale jednocześnie drażliwa Katie (Katie Featherston), która twierdzi, że jest opętana przez demony, oraz Micah (Micah Sloat), jej nieznośny chłopak, który biega po domu z kamerą i próbuje zdobyć dowody na to, że demony te naprawdę istnieją. Para na przemian kłóci się i przekomarza. Kiedy kładą się spać, obserwujemy ich sypialnię dzięki kamerze ustawionej w rogu łóżka. Rejestrowana godzina po godzinie akcja, stopniowo rozwija się aż do momentu, kiedy następuje eskalacja nadprzyrodzonego zjawiska.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

mysza_007 2009-11-13

ta niezgodność to chyba koszty kampanii reklamowej……..

HeRr 2009-11-13

Słyszałem że budżet tej produkcji wynosił 11,5 tys $ …

Proszę czekać…