"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Christopher Nolan i Incepcji 1

Amerykańscy dziennikarze mieli okazję przyjrzeć się bliżej filmowi Incepcja, który reżyseruje Christopher Nolan. Nie tylko widzieli oni fragmenty filmu, ale mieli okazję także porozmawiać z reżyserem. Okazuje się, bowiem, że ta produkcja może być jednym z najbardziej niezwykłych filmów, jakie w tym roku będzie okazję oglądać. Pytanie tylko czy widzom taka "zabawa formą" się spodoba.

Incepcja (2010)

Kadr z filmu IncepcjaKadr z filmu Incepcja

Jak zdradzają dziennikarze Incepcja jest tak naprawdę jest filmem z gatunku "heist" (w którym chodzi właściwie o dokonanie jakiegoś wielkiego napadu). Tym razem jednak Nolan postanowił przedstawić grupkę ludzi, którzy dokonują włamań do ludzkiego umysłu. Jak zdradził reżyser byłaby to bowiem bardzo dochodowa profesja. Nietrudno, bowiem wyobrazić sobie jak niektóre firmy a także rządu mogłyby dzięki temu kraść technologię wojskową, poznawać sekrety i tajemnice wrogów.

Cały obraz jest mocno nietypowy. Nie jest to, bowiem prosta historia o walce dobra ze złem, gdyż mieszają się tutaj nie tylko różne światy (umysłu i realny), ale także same postacie pojawiające się w produkcji są mocno dwuznaczne. Właściwie do końca nie możemy być niczego pewnym.

Przy okazji spotkania z dziennikarzami Christopher Nolan zdradził, iż na pomysł tej produkcji wpadł zaraz na początku swojej kariery filmowej. Wcześniej jednak nie miał pieniędzy na jego realizacje. Innym aspektem było, iż do czasu wymyślenia kamer przez Camerona ciężko było mu wyobrazić sobie jak mógłby filmować całą Incepcje.

Przypomnijmy, iż Incepcja pojawi się w kinach już w te wakacje. My na ten film czekamy, a wy?

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…