Hellboy kontra Universal

Guillermo del Toro wypowiedział się wczoraj, w trakcie Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku, na temat drugiej części przygód Hellboya.

Hellboy 2 zostanie wyprodukowany przez studio Universal. Del Toro (Kręgosłup diabła) uważa, że dzięki przejściu piekielnego chłopca do tego szczególnego studia, powstają przed nim niewyobrażalne możliwości, ponieważ Hellboy będzie mógł walczyć ze wszystkimi fantastycznymi postaciami, do których Universal ma prawa.

Guillermo del Toro / einsiders.comGuillermo del Toro / einsiders.com

Muszę powiedzieć, że bardzo się cieszę z przejścia do Universal, ponieważ w tym studiu doskonale rozumieją, czym jest Hellboy i jakie są jego możliwości. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i Hellboy będzie mógł walczyć z potworami z Universal! Bardzo chciałbym to zobaczyć. – mówi reżyser.

Nie można jednak oczekiwać powtórki z Van Helsinga. To będzie bardziej w klasycznym stylu: Karloff (Frankenstein), Lugosi (Dracula), czy Chaney Jr. (Nawiedzony pałac). Stare symbole horrorów zostaną wskrzeszone. Bardzo chciałbym pracować z klasyką, bardzo.

Pierwsza część przygód Hellboya zarobiła na całym świecie prawie 100 milionów dolarów. Główne role zagrali Ron Perlman (Imię Róży) i Selma Blair (Opowiadanie).

Hellboy to postać komiksowa. Jej ojcem jest Mike Mignola. Do tej pory w naszym kraju, dzięki wydawnictwu Egmont Polska, ukazały się następujące części:

- Nasienie zniszczenia

- Spętana trumna i inne opowieści tom 1

- Spętana trumna i inne opowieści tom 2

- Obudzić diabła

- Prawie Kolos

- Prawa ręka zniszczenia

- Zdobywca Czerw

- Trzecie życzenie i inne opowieści


Miron
http://vimeo.com/mironkundzicz