"May the Force Be With You"

Remake Hellraisera potwierdzony! 0

Wytwórnia filmowa Dimension Films oficjalnie potwierdziła, że remake Hellraisera jest już przygotowywany.

Scenariusz jest już pisany przez Clive’a Barkera, który jest twórcą pierwszej części Hellraisera (Wysłannik piekieł). Clive jest także producentem remake'u, ale na pewno nie zajmie się reżyserią. Drugim producentem został Bob Weinstein, a współproducentami: Joe Daley i Anthony DiBlasi. Reżyser nowego Hellraisera nie został jeszcze ogłoszony. Nie wiadomo także nic na temat obsady filmu. Premiera remake'u zaplanowana jest na rok 2008. Budżet ustalono na 3 mln $.

Kadr z filmu Hellraiser 1987Kadr z filmu Hellraiser 1987

Hellraiser opowiada historię Julii i Larry'ego, małżeństwa które wprowadziło się właśnie do starego, tajemniczego domu. Budynek okazuje się być kryjówką Franka – brata Larry'ego, który stracił swoje ciało w piekle na rzecz 3 demonów – Cenobitów z przerażającym Pinheadem na czele. Dzięki krwi swojego brata Frank, który uciekł z piekielnych czeluści odkrywa sposób na całkowity powrót na ziemską płaszczyznę. Zmusza Julię, która była jego kochanką do sprowadzania kolejnych ludzkich ofiar, dzieki którym odzyska on swoje ciało. Jednakże Cenobici nie dadzą się łatwo oszukać.

Od 1987 roku powstało osiem części Hellraisera, dwie najnowsze miały swoją premierę w 2005 roku. Jest to jedna z najdłuższych serii horroru. Pierwsza część uzyskała już miano filmu kultowego, w 1988 roku była nominowana do nagrody Saturn jako najlepszy horror. W Polsce na dvd ukazały się wszystkie części Hellraisera. Pojawiło się także limitowane wydanie w postaci kostki Lemarchanda, zawierające cztery pierwsze cyfrowo remasterowane części filmu oraz płytę z materiałami dodatkowymi.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Yasha

Oglądałam 100 lat temu pierwsza część, jak jeszcze temat był nieznany w Polsce i nie było dystrybucji, w wersji oryginalnej. Potem usiłowałam zobaczyć część drugą, ale mnie znudziła. Oglądanie reszty porzuciłam.

Podziwiam entuznastów.
Ile można o tym samym, skoro na świecie jest tyle filmów? :)))

Np. "Piła" 66 i 5/7 ;-)

Proszę czekać…