"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

BO Świat: Animacja na czele 0

Po długiej nieobecności w rankingu Box Office Świat liderem zestawienia została animacja pt. Jak ukraść księżyc. Hollywoodzka produkcja zdołała zarobić świetne 25,7 mln $, i to pomimo faktu, że na niektórych rynkach (w tym w naszym kraju) gościła już wcześniej. Sukces tej produkcji był możliwy głównie dzięki bardzo dobrym debiutom w krajach europy zachodniej. Poza granicami USA film ten zarobił jak do tej pory 168,6 mln $.

Kadr z filmu Jak ukraść księżyc (2010)

Na pozycję drugą spadła kolejna amerykańska produkcja, dramat obyczajowy pt. Jedz, módl się, kochaj. Obraz z udziałem Julii Roberts zarobił w ciągu weekendu przyzwoite 13,3 mln $. A to oznacza, że łączne przychody tej produkcji nie będą tak słabe jak sądzili niektórzy pesymiści. Wciąż popularnością cieszy się ta aktorka. Aktualnie przychody z rynku zewnętrznego wynoszą 86,8 mln $.

Miejsce trzecie należy do The Social Network w reżyserii Davida Finchera. Powszechniej pojawiający się na światowych rynkach ambitny projekt reżysera opowiadający historię powstania jednego z największych portali internetowych – Facebooka, wbrew opinią wielu cieszy się sporym zainteresowaniem widzów. Obraz zarobił w weekend bardzo dobre 12,8 mln $, a to może świadczyć, że także na rynku światowym poradzi sobie dobrze. Dotychczasowe przychody to 17,3 mln $.

Na pozycję czwartą spadła animowana produkcja Zacka Snydera pt. Legendy sowiego królestwa. Nieco bardziej ambitna opowieść dla najmłodszych nie cieszy się wielką popularnością zarówno w Ameryce jak i reszcie świata. Produkcja ta zarobiła w weekend 9,5 mln $, a więc dotychczasowe wpływy wynoszą mocno przeciętne 41,6 mln $.

Pierwszą piątkę zamykają dwie produkcje. Zarówno Resident Evil: Afterlife jak i Miasto złodziei zarobiło po 5,8 mln $. W przypadku tej pierwszej produkcji łączne wpływy wynoszą świetne 207,4 mln $. Z kolei gangsterska produkcja Bena Afflecka zarobiła do tej pory dobre 26,3 mln $.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…