Terminator powróci!

Arnold Schwarzenegger

Okazuje się, że istnieje duża szansa na to, by były gubernator Kalifornii, Arnold Schwarzenegger, odegrał ponownie rolę śmiercionośnego cyborga Terminatora w najnowszej odsłonie jego przygód.

Wiadomo już również, że za reżyserię odpowiadać będzie Justin Lin (jego najnowsze dzieło to Szybcy i wściekli 5).

Jak na razie nie ma jeszcze scenariusza (ani autora skryptu) więc ciężko mówić o szczegółach, ale wszystko zmierza ku powstaniu filmu.

Są to pierwsze wiadomości po tym jak Pacificor zakupiło prawa do serii za 29.5 miliona dolarów, przebijając w ten sposób oferty studia Lionsgate oraz Sony.
Studia filmowe (Lionsgate, Sony i Universal) chcą wykorzystać szansę na pewny zysk z serii do 2018 roku, kiedy to prawa do filmów wrócą do rąk Jamesa Camerona.

Krążą plotki, że Pacificor żąda z góry 25 milionów dolarów (z łącznej sumy 36 milionów dolarów) za możliwość wyprodukowania filmu. Nie wlicza się w tą kwotę wynagrodzenia dla Schwarzeneggera oraz Lina.

Jeśli rzeczywiście projekt doszedłby do skutku byłby to pierwszy film od 2009 roku, kiedy to mogliśmy zobaczyć Terminator: Ocalenie z Christianem Bale'em i Samem Worthingtonem w rolach głównych.

Ostatni film z dotychczasowej serii zarobił na całym świecie 371 milionów dolarów przy budżecie 200 milionów dolarów.


Marek Jacek
Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.