"May the Force Be With You"

Najbliższe premiery od Kino Świat 1

Poniżej przedstawiamy najbliższe premiery, na które zaprasza dystrybutor filmów Kino Świat.

Romance & Cigarettes – 29 grudnia 2006

Kadr z filmu Romance & Cigarettes 2005Kadr z filmu Romance & Cigarettes 2005

USA, 2005

Produkcja: Joel Coen i Ethan Coen

Reżyseria: John Turturro („Barton Fink”)

Występują: James Gandolfini, Susan Sarandon, Kate Winslet, Mandy Moore, Christopher Walken, Steve Buscemi

Pełna rozmachu produkcja braci Coen w reżyserii Johna Turturro („Barton Fink”). Historia mężczyzny, który z niewinnego dobrod usznego męża, zmienia się w gwałtownego i namiętnego kochanka. Brawurowe love story z doborową obsadą, wspaniałą scenografią i muzyką utrzymane w konwencji „Chicago” i „Moulin Rouge”.

Nick (James Gandolfini), wzorowy mąż i ojciec bardzo kocha swoją żonę Kitty (Susan Sarandon). Niestety nie może oprzeć się wdziękom pięknej i drapieżnej Tuli (Kate Winslet). Czym naprawdę jest miłość, Nick dowie się dopiero, kiedy zdradzi żonę. Zazdrosna Tula nie będzie jednak chciała ułatwić mu powrotu do małżeńskiego łoża. Kitty również nie będzie patrzeć spokojnie na rozterki męża. W miłosny galimatias bohaterów zamieszani będą ich bliscy i… wrogowie.

„Romance & Cigarettes to ucieczka od rzeczywistości, przystań dla wszystkich, którzy marzą, chcą kochać i być kochani.”

John Turturro

„Połączenie ostrych dialogów Davida Mameta z potęgą wizualnego rozmachu produkcji braci Coen.”

Daily Mirror

„Unikalna opowieść o seksie, zdradzie i prawdziwej miłości.”

Independent

„Oczarowuje, bawi, obezwładnia. Po filmie nie chcesz wyjść z kina”.

Hollywood Reporter

„Produkcja braci Coen, reżyseria mistrza czarnego humoru, gwiazdozbiór w rolach głównych. Jednym słowem wspaniała porcja zabawy.”

San Francisco Chronicle

„Na wskroś odkrywcze kino, które oczarowuje dobrze znanym rozmachem amerykańskiego kina rozrywkowego”.

Movie City News

Piła III (Saw III) – 5 stycznia 2007

Tobin Bell w Pile III 2006Tobin Bell w Pile III 2006

USA, 2006

Reżyseria: Darren Lynn Bousman (?Piła 2?)

Występują: Tobin Bell (?Piła 2?, ?Szybcy i martwi?, ?Na linii ognia?), Shawnee Smith (?Piła?, ?Piła 2?, ?Śniadanie mistrzów?), Angus Macfadyen (?Equilibrium?, ?Braveheart: Waleczne serce?), Bahar Soomekh(?Miasto gniewu?, ?Syriana?, ?Mission: Impossible III?), Dina Meyer (?Piła?, Piła 2?, ?Johnny Mnemonic?)

„Cierpienie? Nic jeszcze nie widzieliście…”

Najgłębsza psychologicznie i najbardziej poruszająca część kultowego horroru , w którym psychopatyczny zabójca zaskakuje wyrafinowanymi torturami nie zawsze niewinnych ludzi.

?Piła III? to, według zgodnej opinii krytyków, najbardziej wyrafinowana i najbardziej inteligentna część tej trylogii, a także największy sukces, jeśli chodzi o popularność wśród widzów. We wszystkich krajach film ten debiutował na I miejscu box office’u, a w USA w sam tylko weekend premierowy zarobił 34 mln USD, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich trzech części. Jest to też wart dostrzeżenia fenomen, że kolejne części są coraz lepiej oceniane i coraz popularniejsze, podczas gdy reguła jest odwrotna.

Jigsaw, mistrz makabry i autor napawających przerażeniem, skomplikowanych gier, po raz kolejny wymyka się sprawiedliwości i znika. Podczas gdy miejscy detektywi z trudem próbują go namierzyć, doktor Lynn Denlon (Bahar Soomekh) i Jeff (Angus Macfadyen) nie wiedzą jeszcze, że to właśnie oni stali się ostatnimi pionkami na krwawej szachownicy Jigsawa, wspomaganego przez swą nową uczennicą Amandę (Shawnee Smith).

„Fani serii będą bardziej niż szczęśliwi z powodu wejścia na ekrany kin trzeciej części. Film szokuje już na samym początku i trzyma za gardło aż do końca.”

About.com

„Piła 3 jest nie tylko najlepszym filmem całej serii, ale również najlepszym horrorem roku!”

Jam! Movies

„Jigsaw jest najlepszym czarnym charakterem od czasu Freddy’ego Krugera.”

Lytrules.com

Grbavica – 19 stycznia 2007

Kadr z filmu Grbavica 2006Kadr z filmu Grbavica 2006

Bośnia-Hercegowina, Chorwacja, Austria, Niemcy, 2006

Reżyseria/scenariusz: Jasmila Zbanić

Występują: Mirjana Karanović (?Życie jest cudem?, ?Underground?), Luna Mijović

Zdobywca Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego i Nagrody Pokojowej na 56. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (2006). Debiut reżyserski Bośniaczki, hołd dla ofiar jugosłowiańskiej wojny, bezwzględne rozliczenie winowajców i próba odblokowania wojennych wspomnień, które pozwolą ludziom na Bałkanach dalej normalnie żyć.

Przejmująca opowieść o mieszkance Sarajewa – Esmie, która samotnie wychowuje ukochaną córkę, owoc gwałtu serbskiego żołnierza. Sara myśli, że jej ojciec zginął w walce o wolną Bośnię.

„Dzięki przemyślanej konstrukcji scenariusza Grbavicy (tytuł jest nazwą sarajewskiego przedmieścia), reżyserce udało się spojrzeć na brutalne zdarzenia z dystansu, a zarazem wypełnić przejmującą treścią banał, iż wojenne cierpienia nie kończą się wraz z podpisaniem traktatów pokojowych.

W filmie Žbanić cała akcja rozgrywa się post factum, dziesięć lat po ostatnich kanonadach nad stolicą Bośni – ale dla bohaterki, wychowującej samotnie kilkunastoletnią córkę, nic się bynajmniej nie skończyło. Film, przedstawiający nieskomplikowaną historię (kelnerująca w nocnym lokalu, Esma próbuje desperacko zdobyć pieniądze na szkolną wycieczkę Sary, mimo iż dzieci szahidów – bohaterów poległych w wojnie – mogą przecież jechać za symboliczną cenę) i typowe sytuacje (bezrobocie, krewni odwracający się od doświadczonej przez życie kobiety, matka konfrontowana z dorastającą córką, coraz natarczywiej domagającą się relacji o ojcu) – ogląda się z napięciem i uwagą, aż do traumatycznego finału. Duża w tym zasługa aktorek: znanej z filmów Kusturicy Mirjany Karanović i młodziutkiej Luny Mojović. Największa jednak leży po stronie reżyserki, która z pokorą, bez artystycznych pretensji i chęci niepotrzebnego szokowania widza, próbowała oddać sprawiedliwość przeżywanemu samotnie cierpieniu milionów kobiet, a równocześnie pokazać sięgającą daleko w przyszłość społeczną skazę, konsekwencję zbrodniczych działań serbskich żołnierzy.

Gazeta Wyborcza, Tadeusz Sobolewski

„Fascynuje mnie codzienne życie zwykłych ludzi. Bo codzienność nawet w obliczu wojny nie traci zwyczajnego a czasami nawet banalnego charakteru. Jednak, kiedy wyjątkowe wydarzenia zaburzają utarty porządek mijających dni, ludzkie emocje zyskują niewyobrażalną moc.”

Jasmila Zbanić

Kadr z filmu Miłość. Nie przeszkadzać! 2006Kadr z filmu Miłość. Nie przeszkadzać! 2006

Miłość. Nie przeszkadzać! (Hors de prix) – 2 lutego 2007

Francja, 2006

Reżyseria: Pierre Salvatori (?Męskie sekrety?)

Występują: Audrey Tautou (?Amelia?, ?Kod da Vinci?), Gad Elmaleh (?Czyja to kochanka?)

?Miłość. Nie przeszkadzać!? to przebojowa komedia romantyczna, która bawi i wzrusza jak ?Pretty Woman?, rozgrywa się w świecie glamour jak w ?Diabeł ubiera się u Prady? i pozwala poczuć zapach luksusu ?Śniadania u Tiffany?ego?. W tym wszystkim mnóstwo miłości i humoru…i Audrey Tautou, jakiej nikt się nie spodziewa! Czy Amelia może stać się symbolem seksu? Zobaczcie sami!

Irene, piękna uwodzicielka bogatych mężczyzn, przez przypadek myli nieśmiałego kelnera z Grand Hotelu ze znanym milionerem. Kiedy okazuje się, że zawartość portfela Jean’a pozostawia wiele do życzenia, dziewczyna odchodzi. Oczarowany jej osobą chłopak nie chce jednak dać za wygraną. Irene postanawia więc zdradzić mu tajemnice swego fachu i nauczyć go uwodzenia zamożnych kobiet. Sprawy przyjmują nieoczekiwany obrót, gdy Irene zauważa, że nowe wcielenie Jean’a zaczyna coraz bardziej się jej podobać…

Droga do Guantanamo ( The Road to Guantanamo) – 9 lutego 2007

Wielka Brytania, 2006

Scenariusz i reżyseria: Michael Winterbottom(?9 songs?, ?24 Hour Party People?, ?Wonderland?, ?Królowie życia?), Mat Whitecross

Występują: Christopher Fosh (?Kod Leonarda Da Vinci?), Nancy Crane (?Mechanik?), Mark Holden, Steven Beckingham

Zdobywca Srebrnego Lwa za reżyserię na 56. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym
w Berlinie (2006). Film kontrowersyjnego reżysera Michaela Winterbottoma, który tym razem ukazuje zwykłych ludzi i ich zwykły świat, zburzony wojną prowadzoną w imię wolności.

Czterech kolegów, muzułmanów żyjących w Wielkiej Brytanii jedzie na ślub swojego przyjaciela
do Pakistanu. W trakcie podróży dowiadują się o ataku na World Trade Center.
Tuż przed weselem zostają aresztowani przez okupacyjne, amerykańskie siły zbrojne i osadzeni
w bazie wojskowej Guantanamo. Pada niejasne podejrzenie, że są członkami Al – Kaidy. Tylko z tego powodu chłopcy przez trzy lata będą więzieni w nieludzkich warunkach, torturowani i poniżani w imię walki ze światowym terroryzmem.


„Zawsze słyszymy, że w Guantanamo siedzą najgroźniejsi terroryści. My zobaczyliśmy zupełnie zwyczajnych ludzi, którzy byli tam przetrzymywani latami bez postawienia zarzutu i procesu.”
Michael Winterbottom


„Każde dzieło sztuki jest polityczne, bo odbija się w nim to, kim jesteśmy i czym żyjemy.”
Robert Altman


„Oglądając tę relację, trudno uwolnić się od porównań z przypadkowymi ofiarami totalitarnych reżimów, choćby z historią opowiedzianą w naszym Przesłuchaniu. Skojarzenia są jak najgorsze. Sceny, które powojenne kino przywoływało tylokrotnie jako „hańbę ludzkości, coś, co miało się nigdy nie powtórzyć, dziś okazują się zwyczajną praktyką. Zatrważające jest to, że strona demokratyczna przejmuje metody agresora.”

Gazeta Wyborcza, Tadeusz Sobolewski

Bezmiar Sprawiedliwości – 23 lutego 2007


Polska, 2006

Reżyseria: Wiesław Saniewski (?Nadzór?, ?Sezon na bażanty?)

Występują: Artur Żmijewski, Jan Frycz, Robert Olech oraz Jan Englert, Artur Barciś, Bożena Stachura, Maria Pakulnis, Robert Gonera, Agnieszka Pilaszewska, Ewa Wencel, Ewa Błaszczyk, Weronika Rosati, Joanna Pierzak

Film oparty na faktach, które wstrząsnęły polskim wymiarem sprawiedliwości i opinią publiczną na początku lat 90. Uznany jednogłośnie za jeden z najlepszych filmów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Łukasz (Robert Olech), absolwent prawa, nie chce pracować w zawodzie prawnika. Jego ojciec wysyła go do swojego kolegi, wziętego adwokata Michała Wilczka (Jan Frycz), który ma przekonać Łukasza do zawodu. Adwokat nie zniechęca go, opowiada jedynie historię pewnego procesu, w którym uczestniczył przed kilkunastu laty.

Młoda dziennikarka telewizyjna, będąca w ósmym miesiącu ciąży, zostaje zamordowana. Policja zatrzymuje jej ukochanego, Jerzego Kutra (Artur Żmijewski), który twierdzi, że nie zamordował dziewczyny. Mimo że prokuratura nie znajduje żadnych dowodów, ustala jedynie prawdopodobny motyw zbrodni i skazuje mężczyznę na 25 lat więzienia.

Okazuje się, że w imię dochodzenia prawdy i sprawiedliwości oskarżyciel, obrońca i sędzia chcieli skazania Jerzego Kutra, mimo, że jego wina nie była udowodniona. Historia opowiedziana przez adwokata intryguje Łukasza, który usiłuje na własną rękę dociec, czy Kuter na pewno zabił.

„Nie będzie to typowy film o tematyce sądowej. Problem winy lub niewinności oskarżonego nie stanowi w nim bowiem zasadniczego motywu. Pokazujemy mechanizm sądzenia i ferowania wyroków w sprawach trudnych, niejednoznacznych, gdy brak jest wystarczających dowodów winy, a proces ma charakter poszlakowy.”

Wiesław Saniewski

Informacja nadesłana przez dystrybutora filmów

Kadr z filmu Droga do Guantanamo 2006Kadr z filmu Droga do Guantanamo 2006 Kadr z filmu Bezmiar Sprawiedliwości 2006Kadr z filmu Bezmiar Sprawiedliwości 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…