2. sezon Zakazanego imperium od dziś w Polsce 0

Od dziś tj. poniedziałku 26 września polscy widzowie będą mogli oglądać drugi sezon serialu HBO Zakazane imperium w HBO OD i HBO GO. Nagrodzona ośmioma statuetkami Emmy i dwoma Złotymi Globami produkcja opowiada o czasach prohibicji w Stanach Zjednoczonych.

Zakazane Imperium

Twórcami serialu są Martin Scorsese i Terence Winter.

USA, lata dwudzieste i trzydzieste XX wieku. Enoch "Nucky" Thompson jest prominentnym politykiem w Atlantic City w czasach prohibicji. Utrzymuje intensywne kontakty nie tylko z funkcjonariuszami organów państwowych, ale też z półświatkiem. Nie ma nikogo, kogo by nie znał. Te dobre kontakty pozwalają mu na beztroskie i dostatnie życie. Jednak w drugim sezonie wokół Nucky’ego zaciska się pętla – władze coraz bardziej zdecydowanie walczą z łamiącymi zakaz prohibicji. Thomson musi walczyć o utrzymanie swojej pozycji.

Serial HBO Zakazane imperium zdobył niedawno osiem statuetek Emmy, m.in. dla Martina Scorsese za najlepszą reżyserię serialu obyczajowego. Scenariusz serialu został oparty na książce Nelsona Johnsona o tym samym tytule. W serialu, obok nagrodzonego za swoją kreację Złotym Globem Steve’a Buscemiego (Ghost World, Kawa i papierosy, serial HBO Rodzina Soprano), występuje plejada znakomitych aktorów: nominowana za swoją rolę do Złotego Globu Kelly MacDonald (Trainspotting, Gosford Park, To nie jest kraj dla starych ludzi), Michael Pitt (Klub 54, Marzyciele, Osada) oraz Paz de la Huerta (Szkoła uczuć, Istota, Miłość w Los Angeles).

Amerykańska premiera drugiego sezonu serialu Zakazane imperium odbyła się 25 września. W Polsce serial można oglądać od poniedziałku, 26 września w serwisach HBO OD i HBO GO. Premiera telewizyjna serialu w HBO jest planowana na listopad.

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…