"May the Force Be With You"

Ben Stiller ponownie najlepszy 0

W notowaniu amerykańskiego Box Office duże zmiany nie zaszły. Ponownie na pierwszym miejscu Noc w muzeum.

Komedia Noc w muzeum z Benem Stillerem w roli głównej drugi raz z rzędu uplasowała się na pierwszej pozycji w notowaniu amerykańskiego Box Office. Mało tego, film ten zarobił w weekend więcej niż w poprzedni o 7 milinów dolarów, czyli 37.8 mln. Razem Noc w muzeum po dwóch tygodniach wyświetlania ma na swoim koncie prawie 117 mln, co jest znakomitym wynikiem. Film ten opowiada o nocnym strażniku, który w muzeum historii naturalnej przypadkowo uwalnia starożytną klątwę, która sprawia, że nocą ożywają zgromadzone w muzeum eksponaty, a wśród nich: szkielety dinozaurów, wypchane zwierzęta prehistoryczne, miniatury ukazujące wielkie bitwy historii i figury przedstawiające słynne postacie historyczne.

Kadr z filmu Noc w muzeum 2006Kadr z filmu Noc w muzeum 2006

Na drugim miejscu, tak jak w poprzednim tygodniu, W pogoni za szczęściem z Willem Smithem w roli głównej. Tym razem film zarobił już trochę mnie, bo 19,3 mln dolarów. Po trzech tygodniach wyświetlania film ma już na swoim koncie 98.3 mln. Scenariusz filmu oparty jest o autentyczne wydarzenia i opowiada o życiu Chrisa Gardnera (Will Smith). Łańcuch zdarzeń pozostawia głównego bohatera bez pracy oraz domu w wieku 30 lat, odnajduje się wraz ze swym synkiem żyjąc w łazience na stacji kolejowej w San Francisco. Wbrew swojemu beznadziejnemu położeniu, Gardner ze wszystkich sił stara się zostać maklerem. W końcu zostaje szkoleniowcem brokerów a jego ranga wzrasta w takich firmach jak Dean Witter i Bear Stearns aż do jego obecnej pozycji – milioner będący wspólnikiem i właścicielem firmy w Chicago, zajmującej się pośrednictwem giełdowym – Gardner Rich & Co.

Na trzecim miejscu z wynikiem 15.5 mln dolarów uplasowała się komedia Dreamgirls. Do tej pory łączny przychód filmu to 38.5 mln. Jest to film film opowiadający o powstaniu trio kobiet, które utworzyły dobrze zapowiadającą się grupę – The Dreamettes. Na konkursie talentów dostają wreszcie szansę życia – zostać wspierającymi piosenkarkami wielkiej gwiazdy muzycznej Jamesa Thundera Early'ego. Chociaż The Dreamettes stają się światowej sławy muzycznym fenomenem to wkrótce zdają sobie sprawę z tego, że stawka jaką przyjdzie im zapłacić za rozgłos i bogactwo jest o wiele większa niż sobie kiedykolwiek wyobrażały.

Kadr z filmu W pogoni za szczęściem 2006Kadr z filmu W pogoni za szczęściem 2006

Awans z piątego na piąte miejsce w porównaniu do poprzedniego tygodnia zanotował film Pajęczyna Charlotty z wynikiem 15 mln dolarów. Po trzech tygodniach wyświetlania ma już na swoim koncie dobre 52.9 mln.

Na piątym miejscu uplasował się film Sylvestra Stallona Rocky Balboa. Zanotował spadek o dwa miejsca. Zarobił w ten weekend 11.3 mln dolarów, zaś razem Rocky ma na swoim koncie 48.8 mln, co przy budżecie 24 mln jest bardzo dobrym wynikiem.

Szóste miejsce z wynikiem 11.2 mln zajmuje Dobry agent. Po dwóch tygodniach wyświetlania film zarobił 35.3 mln. Gwiazdami filmu są: Matt Damon, Angelina Jolie i Robert De Niro.

Eragon uplasował się na siódmym miejscu. W ten weekend zarobił 8.5 mln dolarów i po trzech tygodniach ma na swoim koncie 56.7 mln. Przy budżecie 100 mln jest to marny wynik. Film ten był zapowiadany jako największy hit 2006 roku. W następnym tygodniu zapewne wypadnie z pierwszej dziesiątki Box Office. Wynik finansowy może poprawić sprzedaż filmu za granicą, choć tam gdzie już jest wyświetlany też dobrze mu się nie powodzi.

Ósme miejsca dla We Are Marshall. Obraz ten zarobił 8 mln dolarów, zaś po dwóch tygodniach ma na swoim koncie 25 mln. Gwiazdą filmu jest Matthew Fox (Jack w serialu Zagubieni) i Matthew McConaughey. Kiedy w katastrofie samolotowej ginie część graczy futbolowych Uniwersytetu Marshalla i grupa fanów, nowy trener drużyny i garstka ocalałych zawodników próbują mimo to wziąć udział w rozgrywkach…

Na dziewiątym miejscu Happy Feet: Tupot małych stóp. Muzykalne pingwini wciąż utrzymują się w pierwszej dziesiątce Box Office, w którym są już siódmy tydzień. W ten weekend animacja ta zarobiła dobre 7.8 mln dolarów, zaś razem już aż 176 mln.

Notowanie dziesięciu najlepiej sprzedających się filmów w USA w ten weekend zamyka Holiday. Komedia romantyczna z Cameron Diaz w roli głównej zarobiła 6.8 mln dolarów, zaś po czterech tygodniach 50 mln.

Kadr z filmu Dreamgirls 2006Kadr z filmu Dreamgirls 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…