Wdechy 2006 - Plac Zbawiciela nominowany 0

Kto był w dechę w mijającym roku? Gdzie najwięcej się działo? O czym było głośno w mieście? Gazeta Co Jest Grane – piątkowy dodatek do Gazety Wyborczej w nakładzie stołecznym – ogłosiła listę nominacji do nagród kulturalnych Wdechy 2006 w kategoriach: Człowiek Roku, Miejsce Roku i Wydarzenie Roku.

W tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu Wdechy nominowani zostali:

w kategorii Człowiek Roku 2006:

Mariusz Treliński – reżyser operowy,

Stafan Laudyn – szef Warszawskiego Festiwalu Filmowego,

Artur Liebhart – szef festiwalu filmów dokumnetalnych Planete Doc Review,

Fisz i Emade – muzycy

Józef Wilkoń – artysta rzeźbiarz, malarz i ilustrator

w kategorii Wydarzenie Roku 2006:

Podróż do Azji

Obrona Le Madame

Renowacja neonu Siatkarka

JVC Jazz Festival Warsaw

Film Plac Zbawiciela

Zwycięzców wybiorą dziennikarze stołecznej redakcji Gazety Wyborczej, zasiadający w jury konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec stycznia. Nagrody – wielkie deski surfingowe z nadrukowanymi komiksami autorstwa Przemka Truścińskiego – zostaną wręczone 3 lutego, podczas finałowej imprezy w Hotelu Europejskim. Czytelnicy Gazety Co Jest Grane wybiorą w głosowaniu SMS-owym swojego własnego faworyta konkursu, który otrzyma Wdechę Publiczności 2006. Regulamin konkursu na www.wdechy.pl.

Plebiscyt Wdechy organizowany jest przez Gazetę Co Jest Grane w Warszawie po raz trzeci. Jego ideą jest wyróżnienie i nagrodzenie najciekawszych postaci i wydarzeń kulturalnych w Warszawie. W zeszłorocznej edycji imprezy Wdechy 2005 otrzymali: Maria Peszek – Człowiek Roku, Muzeum Powstania Warszawskiego – Miejsce Roku i Otwarcie Teatru Polonia- Wydarzenie Roku, a w roku 2004: Roman Gutek, szef kina Muranów – Człowiek Roku, klub Le Madame – Miejsce Roku i teatralny projekt Teren Warszawa – Wydarzenie Roku.

Partnerami tegorocznego plebiscytu są: Supertour Lufthansa City Center, OLYMPUS, Time-Trend, a partnerami medialnymi: Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl, VH1, Roxy FM. Akcję wspiera kampania billboardowa, do której kreację przygotował Zespół promocji redakcyjnej stołecznej redakcji Gazety Wyborczej i Pixel Ninja.

Kadr z filmu Plac Zbawiciela 2006Kadr z filmu Plac Zbawiciela 2006

Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…