"May the Force Be With You"

Dead Silence - zmiana premiery 0

Studio Universal Pictures zdecydowało o przesunięciu daty premiery horroru Dead Silnece w reżyserii Jamesa Wana. Nowa data to 16 marca, czyli tydzień wcześniej niż oficjalnie zaplanowano.

Kadr z filmu Dead Silence 2007Kadr z filmu Dead Silence 2007

Zmiana zaszła dlatego, że Univresal nie chce rywalizować bezpośrednio z innym horrorem Wzgórza mają oczy 2 (wytwórnia Fox), który swoją premierę ma 23 marca. Spodziewany jest duży wynik finansowy na otwarcie obydwu filmów, więc aby zwiększyć wpływy postanowiono wyświetlić filmy z tygodniowym odstępem czasu.

Dead Silence to nowy film twórców już kultowej Piły. Za reżyserię odpowiedzialny jest James Wan, który także napisał scenariusz razem z Leighem Whannellem. Produkują: Mark Burg, Gregg Hoffman, Oren Koules. Wymieniona wyżej ekipa pracowała, przy wszystkich częściach Piły, będą także pracować przy czwartej części, tyle że rola tych osób ograniczy się tylko do produkcji filmu.

Zwiastun z polskimi napisami możesz zobaczyć TUTAJ.

W roli głównej zobaczymy Donniego Wahlberga, jednego z głównych bohaterów Piły II. W filmie zagrają także m.in.: Steve Adams, Amber Valletta, Judith Roberts, Ryan Kwanten i Michael Fairman.

Młoda para Jamie (Kwanten) i Lisa Ashen rozpoczynają wspólne, nowe życie z dala od rodzinnego miasta Ravens Fair, sennego, niemal zapomnianego miejsca, ledwie widocznego na mapie, gdzie straszą opowieści o duchach znane poprzednim generacjom mieszkańców. Gdy żona Jamiego zostaje zamordowana w makabryczny sposób, niechętnie powraca on do Ravens Fair, aby odprawić pogrzeb, zdecydowany rozwikłać tajemnicę otaczającą jej śmierć. Po powrocie wraz ze swym ojcem i jego nową żoną Jamie rozpoczyna badanie budzącego grozę miasteczka, podczas którego natyka się na legendę o Mary Shaw, sławnej zamordowanej brzuchomówczyni, której obecność niczym całun pogrzebowy okrywa Ravens Fair. Jako główny podejrzany w sprawie morderstwa własnej żony, Jamie jest zmuszony zagłębić się z historię osady, aby otrzymać odpowiedź i odkryć prawdę o przekleństwie, które zakończyło życie Lisy.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…