"May the Force Be With You"

Darren Lynn Bousman reżyserem Piły IV! 0

Darren Lynn Bousman powraca do reżyserowania kolejnej części horroru Piła.

Lionsgate and Twisted Picture ogłosiło dzisiaj, że Darren Lynn Bousman (Piła II i Piła III) oficjalnie został reżyserem czwartej części jednej z najbardziej dochodowej serii horrorów. Wiadomość ta została ogłoszona przez szefów Lionsgate i producentów Piły IV. Darren pracuje obecnie nad projektem Repo! A Genetic Opera także dla studia Lionsgate.

Darren Lynn Bousman po prawej na planie Piły III 2006Darren Lynn Bousman po prawej na planie Piły III 2006

Jeden z twórców Piły, Leigh Whannell zapowiedział, że wiele pytań jakie zadają sobie fani w związku z Piłą III zostaną wyjaśnione w najnowszej części. Nowa część prawdopodobnie będzie prequelem jedynki, gdyż Leigh powiedział, że zostanie wyjaśnionych kilka zagadek związanych z Jigsawem, np jego kontakty z Obim, a także wiele ciekawych rzeczy.

Pre-produkcja filmu ruszyła 12 lutego w Toronto. Producentami są: Mark Burg i Oren Koules. Twórcy pierwszej części: Leigh Whannell i James Wan zostali producentami wykonawczymi, oprócz nich tą funkcję pełnią jeszcze: Daniel Jason Heffner i Stacey Testro. Scenariusz jest pisany przez cztery osoby, są nimi: Thomas H. Fenton, Marcus Dunstan, Patrick Melton oraz Marek Posival. David Hackl, który miał zostać reżyserem, ponownie zajmie się scenografią. Za zdjęcie odpowiada David Armstrong, a za montaż Kevin Greutert. Zdjęcia do Piły IV startują 16 kwietnia i potrwają sześć tygodni. Premiera zapowiedziana jest na 26 października 2007 roku.

Mając za kamerą Darrena możemy się spodziewać, że Piła IV dostarczy nam nowoczesnego, psychologicznego strachu, jakiego widz oczekuje od horroru – powiedział Peter Block z studia Lionsgate.

Producenci Burg i Koules: To wspaniała rzecz, że zespół twórców poprzednich części filmu powraca razem do Piły IV. Oczekujemy, że praca z Darrenem, Lionsgate i Twisted Picture przyniesie fanom horroru więcej gier i gore w stylu Jigsawa.

Darren Lynn Bousman powraca do reżyserowania kolejnej Piły. James (Wan) i ja jako producenci wykonawczy będziemy patrzeć na to jako nasze dziecko, będziemy nadal się nim opiekować. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł przeczytać scenariusz i ocenić jego twórców. Nie mogę ukryć swego podekscytowania. – Leigh Whannell w wywiadzie dla czasopisma Fangoria

Nie często zdarza się, że twórca filmu ma możliwość kontynuować swoich prac po raz trzeci. Jestem bardzo podekscytowany, że ponownie zasiądę na fotelu reżysera kolejnej Piły i będę mógł zagłębić się w legendę Jigsawa. – powiedział Darren Lynn Bousman.

Seria Pił na światowym rynku zarobiła już ponad 400 mln dolarów. Piła III na otwarciu zajęła pierwsze miejsce w Box Office jedenastu krajach, m.in. w: USA, Wielkiej Brytanii, Australii. 23 stycznia na rynku pojawił się ten film na rynku DVD i przez pierwszy tydzień utrzymywał się na pierwszym miejscu w rodzimym kraju.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

Elf

W zupełności się zgadzam, wszystko ma swój umiar, a Piła III już była delikatnie mówiąc przesadą _
Niedługo pokażą film z oczu postaci w spowolnionym tempie jak grzebią sobie w bebechach.
Przykro mi mówić, ale BARDZO się zawiodłem na Pile 3, zresztą tak jak na 2.
Strata czasu.

DrOOcik

Masz rację. Nie mylić pojęcia! Horror to duchy, zjawy etc. A ta Piła to typisz thriller. Ale chyba nowego rodzaju: zaszokować do kwadratu.

Mnie już ręce opadają, do kina nie pójdę, bo… nie będę mógł pilotem wyłączyć, przelecieć dalej.

Dzeja

Film Piła nie jest horrorem to film z gatunku Thriller prawdziwym horrorem jest Egzorcysta

Trophy Dzeja

Egzorcysta niedługo w TV. :)

Ismaelo

1. Czy w Pile 4 (0) pojawi się Shawnee Smith?
2. Kiedy Saw III wyjdzie na DVD w Polsce?

DrOOcik

Oglądając "Piła III" chyba już miałem dosyć. Lubię horrory, krwiste filmidła, ale to… to już była przesada.
Nigdy tego nie robiłem, ale jeśli JA na przy scenie z trepanacją czaszki chwyciłem za pilota, no to już musiała być przesada.
Hannibala Lectera jeszcze obejrzałem, ale tutaj to po prostu przegięcie.
Piła IV i co… na żywca cięcie piłą, wyrywanie paznokci, wyłupianie oczu, zgrzyt grrrrrrr………. łamanych kości. Klasyk typu "Teksańska masakra…" była ostra, ale wporzo, ale autorzy Piły totalnie lecą po emocjach. Hmmm, może o to właśnie chodzi, żeby taki horrorysta, jak jak ja, niby obeznany, ale by go totalnie zszokować. Pewnie o to chodzi.

Proponuję filmowcom (jak się lubują) następujące wariacje na temat:

1. Scenę zagazowania w Treblince (zamknięte pomieszczenie, mnóstwo ludzi, rzygi, krzyki i takie tam) – reżyser: Mel Gibson? Żaden producent na to nie pozwoli (ciekawe, dlaczego?) A było by ciekawie, naturalnie i jakiś Niemiec oglądając to wreszcie by coś pojął w swej pruskiej mózgownicy….
2. Cięcie piłą tkanek kostnych (fajne efekty dźwiękowe); już to było, ale może nieco więcej efektów wizualnych – niech będzie widać jak to się odbywa, jak właściciel tkanek jęczy (też było) oraz zbliżenie na narzędzia i efekt – odpada powoli…
3. Wydłubywanie oka (coś tam kiedyś było, ale kiepsko to wyglądało) – ból i dobre zbliżenia
4. Rozwalanie głowy (też było, ale nie do końca i na krótko: jakiś francuski film co leci wstecz… jak to było?). Walić ciężkim przedmiotem, a potem pokazać efekt rozwalonej czaszki. No i mózg rozlewający się na podłodze. SUPER!

na razie tyle…

Nie zamierzam dodać tu znaku ©, ale jakby co, to jeden cent od widza… ;-)

Aseq DrOOcik

Chodzi o Irreversible, czyli "Nieodwracalne" :P

Anonimowy DrOOcik

Miałem dokładnie takie same odczucia jak ty, ogladajac Piłe 3.

DrOOcik Aseq

No, dokładnie! Dzięki! Film jest rewelacyjny (made in Europe, a nie jakiś gówniany Hollywood! – naprawdę świetny film – dla niektórych nieco za ostry, ale ma swój klimat; horrowcy muszą to obejrzeć obowiązkowo!).

Piła 4,5,6… nie no, Hollywood chyba przegina. Ja rozumiem… kasa… ale bez przesady.

5. Wyrok przez powieszenie (nasz Dekalog jest bez konkurencji; choć scena z powieszeniem mogłaby być bardziej "Piłowata…" – nieco harków, rzygów itp….).

Proszę czekać…