Darren Lynn Bousman reżyserem Piły IV!

Darren Lynn Bousman powraca do reżyserowania kolejnej części horroru Piła.

Lionsgate and Twisted Picture ogłosiło dzisiaj, że Darren Lynn Bousman (Piła II i Piła III) oficjalnie został reżyserem czwartej części jednej z najbardziej dochodowej serii horrorów. Wiadomość ta została ogłoszona przez szefów Lionsgate i producentów Piły IV. Darren pracuje obecnie nad projektem Repo! A Genetic Opera także dla studia Lionsgate.

Darren Lynn Bousman po prawej na planie Piły III 2006Darren Lynn Bousman po prawej na planie Piły III 2006

Jeden z twórców Piły, Leigh Whannell zapowiedział, że wiele pytań jakie zadają sobie fani w związku z Piłą III zostaną wyjaśnione w najnowszej części. Nowa część prawdopodobnie będzie prequelem jedynki, gdyż Leigh powiedział, że zostanie wyjaśnionych kilka zagadek związanych z Jigsawem, np jego kontakty z Obim, a także wiele ciekawych rzeczy.

Pre-produkcja filmu ruszyła 12 lutego w Toronto. Producentami są: Mark Burg i Oren Koules. Twórcy pierwszej części: Leigh Whannell i James Wan zostali producentami wykonawczymi, oprócz nich tą funkcję pełnią jeszcze: Daniel Jason Heffner i Stacey Testro. Scenariusz jest pisany przez cztery osoby, są nimi: Thomas H. Fenton, Marcus Dunstan, Patrick Melton oraz Marek Posival. David Hackl, który miał zostać reżyserem, ponownie zajmie się scenografią. Za zdjęcie odpowiada David Armstrong, a za montaż Kevin Greutert. Zdjęcia do Piły IV startują 16 kwietnia i potrwają sześć tygodni. Premiera zapowiedziana jest na 26 października 2007 roku.

Mając za kamerą Darrena możemy się spodziewać, że Piła IV dostarczy nam nowoczesnego, psychologicznego strachu, jakiego widz oczekuje od horroru – powiedział Peter Block z studia Lionsgate.

Producenci Burg i Koules: To wspaniała rzecz, że zespół twórców poprzednich części filmu powraca razem do Piły IV. Oczekujemy, że praca z Darrenem, Lionsgate i Twisted Picture przyniesie fanom horroru więcej gier i gore w stylu Jigsawa.

Darren Lynn Bousman powraca do reżyserowania kolejnej Piły. James (Wan) i ja jako producenci wykonawczy będziemy patrzeć na to jako nasze dziecko, będziemy nadal się nim opiekować. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł przeczytać scenariusz i ocenić jego twórców. Nie mogę ukryć swego podekscytowania. – Leigh Whannell w wywiadzie dla czasopisma Fangoria

Nie często zdarza się, że twórca filmu ma możliwość kontynuować swoich prac po raz trzeci. Jestem bardzo podekscytowany, że ponownie zasiądę na fotelu reżysera kolejnej Piły i będę mógł zagłębić się w legendę Jigsawa. – powiedział Darren Lynn Bousman.

Seria Pił na światowym rynku zarobiła już ponad 400 mln dolarów. Piła III na otwarciu zajęła pierwsze miejsce w Box Office jedenastu krajach, m.in. w: USA, Wielkiej Brytanii, Australii. 23 stycznia na rynku pojawił się ten film na rynku DVD i przez pierwszy tydzień utrzymywał się na pierwszym miejscu w rodzimym kraju.


Ronaldinho
"May the Force Be With You"