Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ennio Morricone będzie pracował dla Tarantino 3

Filmy Quentina Tarantino od zawsze słynęły ze świetnych ścieżek dźwiękowych. Nie inaczej będzie z jego najnowszym dzieckiem – kompozytorem The Hateful Eight został bowiem legendarny włoski twórca, Ennio Morricone.

Ten niesamowity news został ogłoszony na panelu filmu w San Diego, w czasie trwania Comic-Conu. Oprócz Tarantino byli tam również Kurt Russell, Jennifer Jason-Leigh, Walton Goggins, Demian Bichir, Tim Roth, Michael Madsen oraz Bruce Dern. Reżyser wyznał również, że Morricone jest w trakcie pisania muzyki do The Hateful Eight i w przeciągu kilku tygodni, w Pradze rozpocznie się jej nagrywanie.

Ennio Morricone to jeden z najbardziej znanych geniuszy muzyki filmowej na świecie. Sławę przyniosły mu ścieżki do westernów Sergio LeonePewnego razu na Dzikim Zachodzie oraz Trylogii Dolarowej. To co jednak wywołuje największe emocje w tej wiadomości to to, że będzie to pierwsza muzyka do westernu skomponowana przez Włocha od … 40 lat. Fani Tarantino z pewnością wiedzą jednak, że on sam korzystał już z twórczości Morricone przy swoim projektach. Tutaj jeden z przykładów:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…