doktorantka socjologii, blogerka: klimowicz.blox.pl.

300 obraża 0

Mniejszość irańska w Waszyngtonie demonstruje swoje niezadowolenie wywołane filmową ekranizacją komiksu Franka Millera 300.

300, które miało niedawno swoją premierę kinową, to film raczej luźno związany z realiami historycznymi. Okazało się jednak, że to wystarczy, aby wywołać oburzenie Irańczyków, którzy – we własnej ocenie – zostali tam przedstawieni w niepochlebny sposób: jako nieokrzesani, żądni krwi barbarzyńcy, dowodzeni przez okrutnego wodza. Pojawiły się również głosy, że film ten ma za zadanie uprawomocniać planowaną podobno inwazję Stanów Zjednoczonych na Iran.

Kadr z filmu 300 2006Kadr z filmu 300 2006

Frank Miller znany jest polskim kinomaniakom choćby z adaptacji Sin City, opowieści o mrocznym mieście, które powróci na ekrany kin w przyszłym roku w filmie Sin City 2. W drugiej części ponownie zobaczymy doborową obsadę aktorską, w główne role wcielą się m.in. Jessica Alba oraz Clive Owen.

Wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 13

clee

ja nie wiedziałam, że aż tak bardzo to przeżywają. a co do nakręcenia filmu, to pewnie nie jest to tak łatwe, jak oficjalne protesty jednak;).

Yasha

Ale co to na news, o którym wiadomo przynajmniej od kilku miesięcy? :→

A Irańczycy zamiast się obrażać powinni nakręcić film, w którym król Kserkses pokazany jest jako wspaniały przywódca, natomiast Spartanie jako debile, spadkobiercy zdegenerowanej kultury greckiej.

I będą kwita :-D

clee

dziękuję bardzo, mili jesteście :).

Trophy

To ja również życzę miłej pracy i wielu sukcesów.

clee

dzięki:).

Proszę czekać…