Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Na granicy - przemytnik, renegat, bedgaj w amerykańskim stylu 3

Byli zamknięci przez miesiąc w samotnym domu w leśnej głuszy. Bliscy szaleństwa. Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Bartosz Bielenia i Kuba Henriksen odkrywają kulisy thrillera Na granicy. W kinach od najbliższego piątku, 19 lutego.

Marcin Dorociński jako Konrad. Fot. Marcin Szpak

Mamy dla Was dwa wideo-wywiady z gwiazdami thrillera Na granicy, w których opowiadają o pracy nad swoimi rolami. Zdradzają też kilka ciekawostek dotyczących produkcji filmu.

Czytając scenariusz Na granicy miałem skojarzenia z Bazą ludzi umarłych oraz Lśnieniem – mówi gwiazda filmu, Marcin Dorociński.

W thrillerze w reżyserii Wojciecha Kasperskiego aktor kreuje najbardziej bezkompromisową rolę w karierze. Wciela się w psychopatycznego Konrada, który brutalnie wkracza w życie bohaterów granych przez: Andrzeja Chyrę, Bartosza Bielenię i Kubę Henriksena. W zapowiadających film wideoklipach czwórka aktorów Na granicy opowiada o niespodziankach, jakie czekają na widzów w kinach.

Chodziło nam o wytworzenie gęstej atmosfery, silnego napięcia i niekoniecznie przewidywalnych sytuacji – mówi Andrzej Chyra.

By widz nie wiedział, jak to się wszystko skończy – dodaje Bartosz Bielenia.

Zobaczcie zresztą sami w poniższym wideoklipie:

Marcin Dorociński przyzwyczaił nas do wizerunku miłego faceta. W Na granicy kreuje rolę prawdziwego bedgaja w amerykańskim stylu. To bardzo zły czarny charakter – mówi o koledze z planu Andrzej Chyra.

Gwieździe W imię…, Długu i Komornika, przypadła w udziale rola ojca, który zrobi wszystko, by ochronić swoich bliskich. Aktorska konfrontacja Chyry i Dorocińskiego – "samotnego bieszczadzkiego wilka, który postawiony pod ścianą zaczyna się odgryzać", to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kina w stylu Przylądka strachu, Autostopowicza a nawet Lśnienia.

Andrzej Chyra i Marcin Dorociński to dwóch zupełnie innych aktorów, dwa światy i zupełnie inne sposoby pracy. To też miało znaczenie przy finalnym wyborze: chciałem stworzyć dwa antagonizujące się światy: ten filmowego Mateusza oraz Konrada. Tych dwóch aktorów i te dwie postacie są swoimi przeciwieństwami w wielu wymiarach – mówi Wojciech Kasperski.

Pojedynek na szczycie – Andrzej Chyra kontra Marcin Dorociński:

Na granicy opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię ojca (Chyra) i dwóch synów (Bielenia, Henriksen), którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

Na granicy jest debiutem fabularnym Wojciecha Kasperskiego, wielokrotnie nagradzanego dokumentalisty, znanego m.in. z filmu Nasiona. Za zdjęcia odpowiada nominowany do Oscara Łukasz Żal (Ida, Joanna). W pozostałych rolach występują Andrzej Grabowski i Janusz Chabior, a partneruje im dwójka zdolnych aktorów młodego pokolenia: Bartosz Bielenia (Disco Polo) i Kuba Henriksen (Planeta singli).

Film w kinach pojawi się w już w najbliższy piątek, 19 lutego 2016 roku. Z czystym sumieniem zapraszam.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…