Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zobaczcie pierwsze zdjęcie Batmana i Jokera z The Killing Joke 1

W ubiegłym roku, w trakcie San Diego Comic-Con International ogłoszono, że DC Comics pracuje nad animacją na podstawie kultowego komiksu "The Killing Joke", którego autorem jest Alan Moore.

Do sieci trafiło wreszcie pierwsze zdjęcie, na którym możemy zobaczyć Batmana oraz Jokera. Co więcej swoje głosy tym postaciom w samym filmie Kevin Conroy i Mark Hamill, czyli aktorzy pracowali razem między innymi przy klasycznej animacji Batman: The Animated Series. Dodatkowo Hamill wrzucił na Intagrama zdjęcie ze swoim kolegą po fachu.

Komiks, który w Polsce znany jest pod tytułem Batman: Zabójczy żart. powstał w 1988 roku. Jego autorami są Alan Moore (scenariusz) i Brian Bolland (rysunki). Główną osią fabuły jest postrzelenie przez Jokera Barbary Gordon, córki komisarza Jamesa Gordona. Wskutek tego wydarzenia kobieta zostaje sparaliżowana. Musi porzucić dotychczasową karierę Batgirl i zostaje Oracle.

"Zabójczy żart" traktowany jest jako swoista geneza postaci Jokera i jego szaleństwa. Fani serii od dawna chcieli zekranizowania tego komiksu. Film ma zadebiutować jeszcze w tym roku na DVD oraz Blu-ray.


Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…