Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Powstanie nowa wersja Wyścigu Armatniej Kuli! 0

Po wielu latach planowania i spekulacji, Warner Bros. wreszcie podjął decyzje o stworzeniu remake’u komedii Wyścig Armatniej Kuli.

Stworzeniem nowej wersji klasyka z roku 1981 podejmie się Ethan Coen, reżyser Cienkiego Bolka. Poza tym zajmie się on także napisaniem scenariusza do filmu. Sama wytwórnia nie chce, aby ten projekt nazywano remake’em, a próbą ponownego wprowadzenia owej franczyzy na rynek.

Już w 2011 roku studio dyskutowało z General Motors na temat produkcji filmu. Wówczas mówiło się, że za kamerą obrazu mógłby stanąć Guy Ritchie, a jego gwiazdą zostałby Brad Pitt. Kolejnym kandydatem do objęcia stanowiska reżysera był Shawn Levy. Oba jednak pomysły spełzły na niczym.

Oryginalna wersja Wyścigu Armatniej Kuli roiła się od hollywoodzkich gwiazd. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Burt Reynolds, Roger Moore, Dean Martin, Peter Fonda czy Sarah Fawcett. Sam film opowiadał historię kierowców, którzy biorą udział w nielegalnym wyścigu przez Stany Zjednoczone.

Wyścig Armatniej Kuli był wielkim kasowym przebojem. Wówczas zarobił on 72,1 mln dolarów. Gdybyśmy mieli nie uwzględniać inflacji to dzisiaj na jego koncie znalazłoby się niespełna 226 mln. W późniejszych latach powstały jeszcze dwie części.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…