Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ekranizacje komiksów, które zarobiły najwięcej w historii 4

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości to film, który miał, a w zasadzie powinien bić kasowe rekordy. Tak się jednak nie stało. Pomimo tego, że produkcja ma nas swoim koncie 850 mln dolarów, to i tak jest to spora porażka dla Warner Bros. Picutres.

Co? Nie ma mnie w pierwszej dziesiątce?

Strona 1 z 2

Ten wynik pozwolił jednak filmowi wejść do zestawienia dziesięciu komiksowych ekranizacji, które zarobiły najwięcej. A jak prezentuje się to zestawienie? Zobaczcie poniżej.

MIEJSCE 10: Strażnicy Galaktyki

Wielki sukces kasowy tej produkcji był jeszcze większym zaskoczeniem. Film zadebiutował z wynikiem 94 mln dolarów co pozwoliło mu pobić rekord sierpnia. Fani pokochali drużynę opryszków, która musi uratować galaktykę przed złem. Obraz zarobił na całym świecie 773.3 mln dolarów i już teraz trwa produkcja jego kontynuacji.

MIEJSCE 9: Spider-Man 2

Kontynuacja kasowego hitu wyreżyserowanego przez Sama Raimiego. Pobił on kilka kasowych rekordów, między innymi najlepszy weekend Dnia niepodległości. Rekordowy wynik był utrzymał się aż przez siedem dni. Film na całym świecie zarobił 783.8 mln dolarów i był to drugi wynik roku (lepszy okazał się Shrek 2).

MIEJSCE 8: Spider-Man

Produkcja, od której tak naprawdę wszystko się zaczęło. Wielki kasowy sukces pierwszej części trylogii Raimiego. Film był najlepiej zarabiającą produkcją roku w Stanach Zjednoczonych. Pobił kilka rekordów wśród których było między innymi najlepsze otwarcie wszech czasów, najlepszy weekend otwarcia, najlepszy pierwszy tydzień i wiele, wiele innych. Na całym świecie Człowiek-Pająk zarobił 821.7 mln dolarów.

MIEJSCE 7: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Tak jak wspomniałem na wstępie – produkcja do tej pory zarobiła 851.6 mln dolarów. Patrząc jednak na potencjał finansowy jaki drzemał w pierwszy spotkaniu Człowieka ze stali i Mrocznego Rycerza na dużym ekranie oraz wielkości budżetu, to taki wynik jest sporym rozczarowaniem.

MIEJSCE 6: Spider-Man 3

Ostatnie część trylogii Sama Raimiego. Podobnie jak poprzednie i ona ma na swoim koncie kilka rekordów. Udało jej się uzyskać między innymi najlepsze otwarcie wszech czasów, najlepsze otwarcie w maju czy też stać się najbardziej dochodowym filmem o Człowieku Pająku. Produkcja była także najlepiej zarabiającym filmem roku w USA. Na całym świecie zarobiła 890.9 mln dolarów.

Źrodło: boxofficemojo / superherohype

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…