Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Świat zwariował na punkcie Kapitana Ameryki 3

W Ameryce, a także w Polsce fani filmów Marvela wciąż czekają na premierę najnowszej części komiksowego uniwersum. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów do amerykańskich (i polskich) kin trafi za kilka dni. Widzowie z innych zakątków świata mieli już jednak okazję wybrać się na produkcję braci Russo.

W skrócie można napisać tylko tyle: Walt Disney ponownie triumfuje! Obraz zadebiutował w 37 krajach, gdzie zarobił ponad 200 mln dolarów. Taki wynik z pewnością robi wrażenie. Prognozuje się, że za kilka dni, wynik otwarcia Kapitana w Stanach Zjednoczonych będzie oscylować w graniach 175-200 mln dolarów. Tak, więc szykuje się piorunujący początek filmu, który rozpoczyna trzecią fazę Marvela.

202,2 mln dolarów to niespełna 2 mln mniej od wyniku jaki osiągnęła produkcja Avengers: Czasu Ultrona. Wówczas ostateczny wynik wyniósł ponad 1,4 mld dolarów. W Stanach Zjednoczonych film zarobił 459 mln, a na świecie niesamowite 946.4 mln. Patrząc na obecny start i fakt, że ludzie którzy mieli przyjemność już obejrzeć Wojnę bohaterów nazywają go – jeśli nie najlepszym – to jednym z najlepszych filmów w uniwersum, to pewnym jest iż obraz braci Russo będzie miał bardzo długie nogi.

A warto pamiętać, że Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów ma przed sobą premierę w jeszcze kilku krajach, które z pewnością dadzą filmowi zarobić. Na liście są między innymi Chiny, Rosja, Włochy oraz Argentyna. Tak, więc Disney i Marvel z pewnością są zachwycone pierwszym weekendem i już zacierają ręce na kolejny.

Źrodło: boxofficemojo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…