Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.

Reboot Ghostbusters jest... Dobry?! 0

Kiedy internet ujrzał pierwszy zwiastun rebootu kultowych Pogromców Duchów, opinia była jednoznaczna: zwiastun wygląda fatalnie. I trochę w tym było prawdy, film nie wyglądał jakby miał być specjalnie dobry. Jednak w ostatnich dniach pojawiły się pierwsze recenzje i…

To trochę dziwne, ale Ghostbusters. Pogromcy duchów zbiera zaskakująco dobre oceny! Średnia na Rotten Tomatoes wynosi aż 78%, wyciągnięta – na chwilę obecną – z 59 recenzji, przy czym tylko 13 jest negatywnych.

Średnia ocen na Rotten Tomatoes

Recenzenci zgodnie twierdzą, że film daje radę jako samodzielny twór, chociaż czasem czuć, że licencja Pogromców duchów troszkę ciągnie film w dół. To dość ciekawe, zważywszy na fakt, iż głównym oskarżeniem wobec filmu było kurczowe trzymanie się limitów licencji, a pewne przecieki wskazywały na kompletne zrekonstruowanie fabuły pierwszego filmu.

Rzućmy okiem na cytaty z wybranych recenzji.

W dużym skrócie, tak jak z większością letnich blockbusterów, jeżeli lubicie tych aktorów, i tego reżysera, GhostBusters powinno się wam bardzo spodobać.

Poppy-Jay Palmer, SciFiNow

Niezależnie jak bardzo film nie byłby przyjemny, czasami po prostu czuć pewną zachowawczość. Nikt nie używa jakiś szalonych pomysłów. Ale limity GhostBusters sprawiają tylko, że występy Wiig, McCarthy, McKinnon i Jones są bardziej wartościowe.

Jesse Hassenger, AV Club

Jones, McCarthy, McKinnon, i Wiig są razem tak wspaniałe – i w dużym stopniu inne od ich poprzedników – że ich wiadomość o nie przejmowaniu się niczym wychodzi znacznie lepiej, niż rozczarowujący finał.

Alison Willmore, BuzzFeed News

Wiig daje z siebie wszystko, Jones to wielkie odkrycie, Chris Hemsworth jest wspaniałą niespodzianką filmu, a McKinnon po prostu kradnie show. Wszyscy są również bardzo ujmujący, i nie ma to nic wspólnego z nostalgią.

Liz Braun, Toronto Sun

Kobiecy reboot tej od dawna uśpionej franczyzy w reżyserii Paula Feiga to emocjonujący, prześmieszny, stworzony z miłością, dziki, kolorowy i lekko roztrzepany Blockbuster, którego tegoroczny sezon tak bardzo potrzebował.

Barry Hertz, Globe and Mail

Wszystko to nie daje nic więcej, jak tylko typowej letniej rozrywki. Nigdy nie jest tak źle, by tłumaczyć szowinistyczną nienawiść, ale nie jest też na tyle dobrze, by zasłużyć na wsparcie feministek.

Stephen Whitty, Newark Star-Ledger

Utalentowane gwiazdy nie ponoszą winy za bezcelowy, nieszkodliwy, momentami nawet zabawny remake, który sprawi, że fani po prostu wzruszą ramionami mówiąc: "Przynajmniej jest lepiej niż w Ghostbusters 2".

Mara Reinstein, US Weekly

A więc nie zapowiada się aż tak źle. Jak myślicie, warto zaufać tym recenzjom, czy film nadal jest skazany na niepowodzenie?

Przypominamy, Ghostbusters. Pogromcy duchów w polskich kinach już od 15 Lipca.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…