Los Angeles przyszłości - szkice z Blade Runner 2

fot. materiały prasowe

Dzięki EW możemy zapoznać się z dwoma szkicami koncepcyjnymi Łowcy androidów 2, na których przedstawiono Los Angeles z przyszłości – jeszcze mroczniejsze niż pokazano w oryginalnym filmie. W związku z tym, że główne zdjęcia do filmu ruszają już w tym miesiącu, reżyser Denis Villeneuve ujawnił, poprzez magazyn EW, wszystkim fanom pierwsze grafiki dające przedsmak tego co zobaczymy w filmie.

Jak wyjaśnia reżyser na jednym ze zdjęć widzimy obrzymią odśnieżarkę, która jeździ po ulicach dystopijnego LA. Według Villeneuve to właśnie dzięki obejrzeniu pierwszego "Łowcy androidów" zrodziła się w nim pasja i chęć zostania reżyserem filmowym.

Te dźwięki muzyki, widząc Los Angeles z 2019 roku, ten smog, ta ciemność. To naprawdę był film, który dał początek moim pragnieniom o zostaniu reżyserem.

powiedział Villeneuve.
Cały klimat oszalał – ocean, deszcz, śnieg – wszystko jest toksyczne.

Choć szczegóły fabuły utrzymywane są w tajemnicy, wiadomo już, że akcja będzie miała miejsce kilka dekad po wydarzeniach z filmu z 1982 roku. W filmie ponownie wystąpi Harrison Ford w roli Ricka Deckarda, a na planie towarzyszyć mu będą: Ryan Gosling, Ana de Armas, Dave Bautista i Mackenzie Davis. Premierę zaplanowano na 6 października 2017 roku.

Źrodło: EW


Marek Jacek
Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.