http://vimeo.com/mironkundzicz

Problemy Allena 1

Dzięki Wszystko gra kariera Woody'ego Allena znowu nabrała rozpędu. Niestety na krótko.

Filmem Scoop – Gorący temat, który miał swoją światową premierę w tamtym roku, a polscy widzowie mogli go oglądać na początku tego roku, nie zainteresował się żaden dystrybutor z Wielkiej Brytanii, pomimo obecności w obrazie gwiazd Scarlett Johansson (W doborowym towarzystwie) i Hugh Jackmana (X-Men: Ostatni bastion).

Ewan McGregor, Woody Allen i Colin Farrell na planie filmu Cassandra's DreamEwan McGregor, Woody Allen i Colin Farrell na planie filmu Cassandra's Dream

Teraz, kiedy podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, reżyser pokazywał swój nowy projekt, Cassandra's Dream po jego dystrybucję nie zgłosił się ani jeden dystrybutor z Europy czy Azji.

Fabuła Cassandra's Dream jest podobno nawet bardziej poważna, niż historia przedstawiona w Wszystko gra. Gwiazdami produkcji są Ewan McGregor (Życie mniej zwyczajne), Colin Farrell (Dom na krańcu świata) i Tom Wilkinson (Zakochany bez pamięci).

Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądać dystrybucja w USA, ponieważ wszystko ma się wyjaśnić w ciągu tego tygodnia. W Cannes, nikt z USA nie zgłosił się po Cassandra's Dream.

Woody Allen urodził się na Brooklynie. Reżyser i scenarzysta ma na koncie takie filmy jak Manhattan, Annie Hall, Wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać, Zelig, Hannah i jej siostry, Tajemnica morderstwa na Manhattanie czy Purpurowa róża z Kairu. Zdobył Oscara trzykrotnie i był do niego nominowany dwadzieścia jeden razy. Poza tym ma na koncie dziewięć nagród BAFTA, pięć Bodil Award, nagrodę FIPRESCI na Festiwalu Filmowym w Cannes, dwa Cezary i jeden Złoty Glob.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trikster

a ja tam Allena lubię :D

Proszę czekać…