Niania Gwiazdą Uśmiechu

Po raz ósmy rozdano nagrody Melonika Charliego. Agnieszka Dygant i Daleko od noszy wśród zwycięzców.

Szymon MajewskiSzymon Majewski

Festiwal Dobrego Humoru to przede wszystkim trzy dni (28.06 – 30.06) wyśmienitej rozrywki i ubawu po pachy. Festiwal od początku organizowany jest w Gdańsku, jednakże zazwyczaj odbywa się w trzech miejscach: Targ Węglowy – Miasteczko Festiwalowe, na ul. Długi Targ i na ul. Karmelickiej.

I tym razem zabawa była świetna: konkurs młodych twórców kabaretowych DEBIUTY, codzienna Biesiada Dobrego Humoru, Okrągły Stół Satyryków, to tylko niektóre z atrakcji imprezy.

Dniem, na który wszyscy czekali, była sobota, gdyż właśnie wtedy zostają rozdane nagrody Melonika Charliego dla najśmieszniejszych, mówiąc najkrócej.

Jurorami tej edycji byli: aktorka Ewa Szykulska, Władysław Kozakiewicz, pisarka i scenarzystka Maria Czubaszek-Karolak, Adam Orzechowski (dyrektor Teatru Wybrzeże w Gdańsku), publicysta Rafał Ziemkiewicz oraz Zenon Żyburtowicz – fotograf. Jurorom przewodniczył Janusz Morgenstern.

Po naradach ogłoszono zwycięzców:

Grand Prix dla serialu Rancho

Gwiazda Uśmiechu – Agnieszka Dygant

Najdowcipniejszy program rozrywkowy – Szymon Majewski Show (nagroda publiczności) oraz Na stojaka! Gwiazdka z Gwiazdami (nagroda jury)

Najzabawniejszy talk-show – Kuba Wojewódzki

Najzabawniejszy serial – Daleko od Noszy (nagroda publiczności) oraz Ale się kręci (nagroda jurorów)

Za całokształt twórczości artystycznej – Wiesław Michnikowski

Najdowcipniejszy rysunek satyryczny – Zygmunt Zaradkiewicz

Najzabawniejszy film zrealizowany telefonem komórkowym Żart z Plusem – Pani Aleksandra Rados

Najdowcipniejsze zdjęcie – Fotożart – Pan Grzegorz Masłowski .

Najlepsza aktorka komediowa: Stanisława Celińska

Pieczę nad przebiegiem festiwalu sprawowały: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. Fundatorami nagród pieniężnych są: Prezydent Miasta Gdańska i Polkomtel.


Łukasz N.
na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.