na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Niania Gwiazdą Uśmiechu 0

Po raz ósmy rozdano nagrody Melonika Charliego. Agnieszka Dygant i Daleko od noszy wśród zwycięzców.

Szymon MajewskiSzymon Majewski

Festiwal Dobrego Humoru to przede wszystkim trzy dni (28.06 – 30.06) wyśmienitej rozrywki i ubawu po pachy. Festiwal od początku organizowany jest w Gdańsku, jednakże zazwyczaj odbywa się w trzech miejscach: Targ Węglowy – Miasteczko Festiwalowe, na ul. Długi Targ i na ul. Karmelickiej.

I tym razem zabawa była świetna: konkurs młodych twórców kabaretowych DEBIUTY, codzienna Biesiada Dobrego Humoru, Okrągły Stół Satyryków, to tylko niektóre z atrakcji imprezy.

Dniem, na który wszyscy czekali, była sobota, gdyż właśnie wtedy zostają rozdane nagrody Melonika Charliego dla najśmieszniejszych, mówiąc najkrócej.

Jurorami tej edycji byli: aktorka Ewa Szykulska, Władysław Kozakiewicz, pisarka i scenarzystka Maria Czubaszek-Karolak, Adam Orzechowski (dyrektor Teatru Wybrzeże w Gdańsku), publicysta Rafał Ziemkiewicz oraz Zenon Żyburtowicz – fotograf. Jurorom przewodniczył Janusz Morgenstern.

Po naradach ogłoszono zwycięzców:

Grand Prix dla serialu Rancho

Gwiazda Uśmiechu – Agnieszka Dygant

Najdowcipniejszy program rozrywkowy – Szymon Majewski Show (nagroda publiczności) oraz Na stojaka! Gwiazdka z Gwiazdami (nagroda jury)

Najzabawniejszy talk-show – Kuba Wojewódzki

Najzabawniejszy serial – Daleko od Noszy (nagroda publiczności) oraz Ale się kręci (nagroda jurorów)

Za całokształt twórczości artystycznej – Wiesław Michnikowski

Najdowcipniejszy rysunek satyryczny – Zygmunt Zaradkiewicz

Najzabawniejszy film zrealizowany telefonem komórkowym Żart z Plusem – Pani Aleksandra Rados

Najdowcipniejsze zdjęcie – Fotożart – Pan Grzegorz Masłowski .

Najlepsza aktorka komediowa: Stanisława Celińska

Pieczę nad przebiegiem festiwalu sprawowały: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. Fundatorami nagród pieniężnych są: Prezydent Miasta Gdańska i Polkomtel.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Anita_Nowakowska

Polkomtel i najlepszy filmik ma coś wspólnego z Plusem? Oj, coś podejrzanie to brzmi. Chyba, że można było tylko o Plusie ;)

Szkoda tylko, że Majewski nie jest już taki śmieszny jak na początku. Teraz jest bardzo siłowy (na siłę chce być zabawny). Nie da się ukryć jednak, że Dygant ma niepowtarzalny uśmiech :)

Proszę czekać…