Już nie zobaczymy Kammela w TVP

Znany prezenter telewizji publicznej naruszył kontrakt poprzez występ w Tańcu z gwiazdami

Tomasz Kammel z Claudią Schiffer podczas pokazu mody MonnariTomasz Kammel z Claudią Schiffer podczas pokazu mody Monnari

Tomasz Kammel będący już niemal ikoną TVP będzie musiał się z nią pożegnać. Poinformowała o tym rzecznik Telewizji Polskiej, Aneta Wrona. Jako powód podała złamanie jednego punktów umowy dotyczącego angażowania się w programy stacji komercyjnych.

Dyrektor telewizyjnej Jedynki – Małgorzata Raczyńska, w środę proponowała prezenterowi prowadzenie programu Rozrywkowa Noc. Propozycja została przez zainteresowanego wstępnie zaakceptowana, po czym umówili się na spotkanie, które miało się odbyć w piątek.

Do spotkania jednak nie doszło, bowiem w czwartek poinformowano Tomasza Kammela o rozwiązaniu z nim kontraktu.

Umowa miała obowiązywać do końca października 2007 r.

Nieoficjalnie huczy od plotek. Prawdopodobnie propozycja szefa TVP była odpowiedzią na dość wygórowane żądania finansowe Kammela, a początkowo zgoda na udział w Tańcu z gwiazdami spotkała się z aprobatą szefostwa. Co jednak spowodowało, że TVP postanowiła odwołać się do wcześniej wymienionego punktu kontraktu? Prawdopodobnie to, iż za jednego prezentera TVP może mieć dwóch. Młodych i nieznanych, ale równie ambitnych.

Tomasz Kammel znany jest przede wszystkim jako konferansjer wielu widowisk TVP, spiker Teleexpresu oraz prowadzący Randkę w ciemno.


Łukasz N.
na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.