na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Emmy rozdane! 0

Oscary telewizji wręczono po raz 59. The Sopranos najlepszym serialem. Niestety był to ostatni sezon.

Rodzina Soprano The SopranosRodzina Soprano The Sopranos

W historii nagród Emmy mało jest takich produkcji telewizyjnych, które zdobyły nagrodę za ostatni sezon. Sztuka ta udała się Rodzinie Soprano. Serial zdobył najważniejszą nagrodę – za najlepszy serial dramatyczny. Na tym jednak się nie skończyło. Jurorzy postanowili także docenić reżysera serii – Alana Taylora oraz scenarzystę – Davida Chase'a.

Wśród największych przegranych są seriale Herosi i Chirurdzy. Dla tego drugiego nagrodę w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym zdobyła Katherine Heigl.

Nagroda dla najlepszego serialu komediowego powędrowała do twórców 30 Rockemitowanego przez stację NBC. Laury dla tego serialu spotkały się z ogromnym zdziwieniem, bowiem nie cieszył się on pokaźną oglądalnością, a wyraźnym faworytem wydawała się być Brzydula Betty. Za gościnny występ w 30 Rock nagrodzono Elaine Stritch.

Zastanawiający jest fakt, iż żaden z seriali mianowanych jako najlepszy nie otrzymał nagrody w kategorii najlepszy aktor czy najlepsza aktorka. Grand Prix dla najlepszych aktorów pierwszego planu zdobyli: James Spader (Boston Legal), Ricky Gervais (Statyści), America Ferrera (Brzydula Betty) oraz Sally Field (Brothers and Sisters).

Nagrodami za role drugoplanowe cieszyli się: Jeremy Piven (Ekipa), Terry O'Quinn (Zagubieni), Jaime Pressly (My Name Is Earl) i wymieniona wcześniej Katherine Heigl.

Jak zwykle doceniono też filmy telewizyjne i mini seriale. Wśród trzech nominowanych mini seriali najlepszy okazał się Broken Trail. Mini seria ta zapewniła też nagrody Robertowi Duvallowi (najlepszy aktor w mini serialu lub filmie telewizyjnym) oraz Thomasowi Hadenowi Churchowi (najlepszy aktor drugoplanowy w serialu lub filmie telewizyjnym).

Wśród filmów telewizyjnych jurorzy postanowili wyróżnić Bury My Heart At Wounded Knee, który wyemitowała stacja HBO.

Pozostałe nagrody zdobyli: Helen Mirren (najlepsza aktorka w mini serialu lub filmie telewizyjnym, The Best of Masterpiece Theatre, Judy Davis (najlepsza aktorka drugoplanowa w mini serialu lub filmie telewizyjnym, The Starter Wife), Stanley Tucci (gościnny występ aktora w serialu komediowym, Detektyw Monk), John Goodman (gościnny występ aktora w serialu dramatycznym) oraz Leslie Caron (gościnny występ aktorki w serialu dramatycznym, Law & Order: Special Victims Unit).

Pełną listę zwycięzców wraz z nominacjami można znaleźć na oficjalnej stronie Emmy Awards.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho

Szkoda, że Michael Emerson nie dostał, ale Terry O’Quinn równie świetny co Emerson, chociaż to mu bardziej życzyłem nagrody. Wszyscy aktorzy w "Lost" dają z siebie maksimum, ale na tym tle właśnie Michael Emerson najbardziej mnie oczarował. Cieszę się bardzo, że "Rodzina Soprano" została doceniona na pożegnanie, ale za reżyserię Jackowi Benderowi należała się Emma. Zdecydowanie z mało dla "Losta" było nominacji. Aczkolwiek wielką porażką jest nie danie choć jednej nominacji dla "Dextera", odkrycia sezonu 06’/07’.

Proszę czekać…