"May the Force Be With You"

Giovanni Ribisi w Avatarze Camerona 0

Giovanni Ribisi wystąpi w najnowszym filmie Jamesa Camerona. Wcieli się on w postać nazwaną Selfridge.

Giovanni Ribisi dołączył do obsady, w której już wcześniej znaleźli się: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Joel David Moore, CCH Pounder, Peter Mensah, Laz Alonso, Wes Studi i Stephen Lang.

James Cameron napisał scenariusz, reżyseruje, a także jest głównym producentem filmu wraz z Jonem Landau i Lightstorm Entertainment.

Avatar opowie historię grupy ludzi, którzy znajdą się na odległej planecie między rdzennymi mieszkańcami. Całość zostanie zrealizowana techniką 3D. W filmie zobaczymy sześciu wygenerowanych komputerowo aktorów znanych jako synthespians. Cameron podczas realizacji tego projektu używa nowoczesnych technik filmowania opracowanych przez jego zespół.

Na pomysł realizacji filmu Cameron wpadł kilkanaście lat temu, lecz ówczesne technologie nie były na tyle rozwinięte, aby zrealizować to przedsięwzięcie. Avatar będzie pierwszym filmem fabularnych Camerona od czasów Titanica (1997). Reżyser ten nie ma bogatej filmografii, mimo, że tworzy filmy od 30 lat. Jednakże każda jego produkcja jest bardzo ceniona, zawiera nowoczesne rozwiązanie techniczne przy pracy nad efektami specjalnymi. To właśnie on stworzył pierwszą część Terminatora i przez większość uznawaną za lepszą kontynuację. Na jego koncie znajduje się również Obcy – Decydujące starcie, który tak jak Terminator 2: Dzień sądu i Titanic (11 Oscarów) zdobył Oscara ze efekty specjalne.

Obecnie trwają prace na planie w Los Angeles. Za miesiąc ekipa wyruszy do Nowej Zelandii, gdzie odbędzie się post-produkcja w studiu Weta Digital (firma odpowiedzialna za efekty wizualne m.in. przy Władcy pierścieni).

Budżet filmu szacowany jest na około 200 mln dolarów. Światowa premiera zapowiedziana jest na 22 maja 2009 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…