Powrót westernu? 0

Pisaliśmy o remaku westernu W samo południe a dzisiaj w naszych kinach inna odkurzona klasyka 3:10 do Yumy.

Równo 50 lat po premierze klasyki gatunku, od dzisiaj w naszych kinach remake 3:10 do Yumy. Tym razem Russel Crowe, jako Ben Wade (w 1957 Glenn Ford) i Christian Bale, jako Dan Evans ( w oryginale Van Heflin) będą odgrywać historię jednego z najgłośniejszych transportów więźniów w historii kina. Wystarczy dostarczyć więźnia do miasteczka Yuma i zgarnąć nagrodę, która uratuje swoje ranczo. Dla miłośników gatunku lektura obowiązkowa, chociażby przez szacunek dla klasyki. Zwiastuny 2 ?

Kadr z filmu Ukryta strategia 2007Kadr z filmu Ukryta strategia 2007

Dzisiaj jest piątek, czyli historia kochanków pełna prób poważnych refleksji nad życiem. W rolach głównych Małgorzata Kożuchowska i Marcin Dorociński. Kolejny raz wyścig szczurów i dylematy niespełnionego artysty uwikłanego w związki z dwiema kobietami. Specyficzny film i nie każdemu się może spodobać. Na pewno nie jest to lekka rozrywka na weekend. Film powstawał dwa lata i reżyserowi debiutantowi (Paweł Narożnik) chyba, to nie pomogło.

Nowy film Jerzego Stuhra Korowód, to w porównaniu z poprzednim tytułem kino z zupełnie innego punktu widzenia. Kolejny raz Mistrz Stuhr próbuje rozliczać się z rzeczywistością i pokazać ją w lustrze. Film jest zapowiadany jako wypowiedź artysty w sprawie teczeki lustracji a tak naprawdę jest powtórką z Pogoda na jutro. Mamy, więc kolejny moralitet i właściwie można powiedzieć, że film Stuhra pokazuje te same problemy co Narożnika, ale wzbogacone o osobisty komentarz i gorzkie słowa krytyki. Film dla osób, które lubią Szkło kontaktowe, ale w nieco poważniejszym tonie.

Na złamanie karku -jak mówi podtytuł Komedia, która doprowadzi do płaczu, dramat, który rozśmieszy.Film otrzymał dwanaście nominacji do nagrody Czeskiej Akademii filmowej i Telewizyjnej. Czeskiego Lwa otrzymał w czterech kategoriach: za najlepszy film, reżyserię, scenariusz i główną rolę żeńską. Mam nadzieję, że jest to wystarczająca rekomendacja, bo warto. Typowy ambitniak.

Nigdy nie będę twoja i Michelle Pfeiffer, to klasyczna komedia romantyczna. Jest więc ona ( wiadomo kto) i on (Paul Rudd). Jak się skończy możecie oczywiście łatwo zgadnąć. Czy warto kolejny raz ? Musicie odpowiedzieć sobie sami.

Cruise, Streep i Redford w filmie Ukryta strategia, to na pewno jedna z większych kampanii marketingowych. Reklamy w TV, radiu, internecie sprawiły, że dużo osób o filmie słyszało, co gwarantuje dobre wyniki oglądalności. Dla kogo jest ten film? Film opisuje międzynarodową aferę związaną z konfliktem w Afganistanie. Jest więc rozliczenia z amerykańską polityką zagraniczną, trochę akcji i film, przy którym, większość Pani, albo będzie wpatrywała się w oczy Toma Criuse, albo będzie się nudzić. Cóż adresatami dramatów wojennych jest płeć piękna, więc film zdecydowanie dla męskiej widowni. Polecam. Zwiastuny 2 ?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…