Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Willem Dafoe z kolejnymi nagrodami, czy następną będzie Oscar? 0

Genialna rola Willema Dafoe w filmie The Florida Project przyniosła aktorowi kolejną prestiżową nagrodę – tym razem od Los Angeles Film Critics Association! To kolejne wyróżnienie w tym roku, wcześniej rolę Dafoe doceniono podczas New York Film Critics Circle Awards oraz przez National Board of Review. Taka zgodność w ocenie amerykańskich krytyków jest bardzo rzadka – ostatni raz podobna sytuacja miała miejsce w 1983 roku, gdzie taki sam zestaw nagród otrzymał Jack Nicholson za Czułe słówka!

Bobby, trochę zgorzkniały, ale opiekuńczy menadżer motelu Magic Castle, w którym mieszkają bohaterowie filmu, to jedna z bardziej zaskakujących kreacji w karierze Willema Dafoe, wychodząca poza jego klasyczne emploi. I właśnie za rolę w The Florida Project Willem Dafoe ma zdobyć, jak już coraz pewniej przewidują krytycy, swoją pierwszą statuetkę Oscara. Do tej pory aktor miał dwie szanse na Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej – otrzymał nominacje w 1987 roku (Pluton) i w 2001 roku (Cień wampira).

Film Seana Bakera to prawdziwa rewelacja tego sezonu. Zachwycił publiczność festiwalu w Cannes, gdzie odbyła się światowa premiera, a następnie był hitem festiwali w Toronto, Nowym Jorku i Londynie. Teraz jest jednym z najgorętszych tytułów tegorocznego sezonu nagród filmowych.

Na naszej stronie już niedługo recenzja tej zachwycającej na całym świecie produkcji, a premiera w Polsce 25 grudnia. Czekacie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…